Facebook Paylaşma Butonu Nasıl Kapatılır?

/ 27 Eylül 2018 / 845 / yorumsuz
Facebook Paylaşma Butonu Nasıl Kapatılır?

Facebook Paylaşma Butonu Nasıl Kapatılır?

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bir hayli popüler. Hem bilgisayarlar üzerinden hem de akıllı telefon gibi cihazlar aracılığıyla günde milyonlarca kişi Facebook’a erişiyor. Hal böyle olunca platformun kullanımına dair belli başlı soru işaretlerinin oluşması mümkün hale geliyor. Bu soru işaretleri arasında yer alan Facebook paylaşma butonu nasıl kapatılır, doğrudan olmasa da dolaylı yoldan bir cevaba sahiptir.

Facebook Paylaşma Butonu Kapatma

Profiliniz üzerinden paylaştığınız herhangi bir içerik, arkadaşlarınız tarafından kolaylıkla tekrar paylaşılabilir. Hatta gizlilik ayarınız herkese açık ise paylaşımlarınızı arkadaş listenizde yer almayan kişilerin dahi paylaşması mümkün. Bu durumu önlemek adına kişi engelleme özelliğini kullanabilirsiniz

Paylaştığınız içeriklerin tek bir tıkla başkaları tarafından paylaşılmasını istemiyorsanız izlemeniz gereken yol kişi engellemekten geçiyor. Eğer arkadaşlarınız arasından paylaşımlarınızı kullanarak sizi rahatsız eden biri var ise onu hızlıca engelleyebilir ve bu duruma bir son verebilirsiniz. Ayrıca paylaşımlarınızı sadece arkadaşlarınız tarafından görülebilir hale getirmeyi de düşünebilirsiniz. Böylelikle gizliliğinizi arttırmanız mümkün hale gelecektir.

Facebook Paylaşım Özelliklerini Değiştirme

Ayarlar > Zaman Tüneli ve Etiketleme bölümüne giderek paylaşımlarınız adına ayrıntılı ayar değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Kimlerin profilinizde paylaşım yapabileceğinizi belirleyebilir, aynı zamanda kullanıcı gizliliğine dair çeşitli ayarları aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede hem bilgilerinizi hem de paylaşımlarınızı çok daha güvenli bir sınır içerisinde tutabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.