Eset ARP Önbellek Zehirleme Saldırısı Nedir, Nasıl Çözülür?

/ 27 Eylül 2018 / 1.181 / yorumsuz
Eset ARP Önbellek Zehirleme Saldırısı Nedir, Nasıl Çözülür?

Eset ARP Önbellek Zehirleme Saldırısı Nedir, Nasıl Çözülür?

 

Özellikle de Windows 7 ve Windows 10 yüklü bilgisayarda ortaya çıkan ARP önbellek zehirleme saldırısı aslında virüs programı olarak Eset internet security virüs programını tercih eden bilgisayarlarda görülüyor. Bu hata iletisini alan kişilerin bilgisayarları ya gerçekten ciddi bir ağ saldırısının altında bulunuyor ya da virüs programı hatalı bildirimde bulunuyor. Bazen de ortak ağ kullanıldığı için virüs programı hatalı alarm veriyor.

 

ARP Zehirleme Uyarısı Neden Gelir?

 

ARP saldırısı genelde yerel ağlar üzerinden gerçekleşir. Bu yerel ağda bir saldırı meydana geldiğini gösterir. Bir cihazın ağınıza izinsiz olarak bağlandığını, ya da daha önce bağlanmasına izin verdiğiniz bir cihazın içerisinde zararlı bulunan paket gönderdiğini gösterir. Yine sahte MAC adresi oluşması durumunda da ARP zehirleme uyarısı gelir. Ağda yavaşlama oluşması, ağın yanıt vermemesi ya da cihazlara virüs salgılanması gibi sonuçlar doğurabiliyor. Ancak en çok ortaya çıkma nedeni ESET Antivirüs programının bazı olayları hatalı yorumlaması sonucunda ARP zehirleme uyarısı verdiği biliniyor.

 

Eset ARP Zehirleme Uyarısı Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Böyle bir hata iletisi alıyorsanız ilk yapmanız gereken tam detaylı bir virüs taraması yapmaktır. Ancak sorun genelde ortak ağ kullanan bilgisayarlarda görüldüğü için ayarlar bölümünden ortak ağ tercihini değiştirmeniz gerekmektedir. Ortak ağ yerine ev / ofis ağı tercihinde bulunmanız sorununuzu çözecektir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.