Gmail Hesabı Nasıl Yenilenir?

/ 18 Ekim 2018 / 847 / yorumsuz
Gmail Hesabı Nasıl Yenilenir?

Gmail Hesabı Nasıl Yenilenir?

 

Akıllı telefonlarda kullandığımız birçok uygulamayı Gmail hesabımız üzerinden kullanabilmekteyiz. WhatsApp mesajları, fotoğraflar, videolar e-posta hesabımıza yedeklenebilmektedir. Kişisel kullanım ya da iş amaçlı günlük onlarca veriyi alıp, gönderme süreçlerinde olası bir veri kaybı oldukça can yakıcı hale gelebilir. Peki, Google hesabımızı nasıl yedekleyebiliyoruz?

Gmail hesabınızı ister çok önceden kullanın, isterseniz güncel olarak kullanın günlük hayatta sürekli olarak kullandığımız akıllı telefonlar üzerinden veri alışverişinde bu hesaplar üzerinden kurtarabilmekteyiz. Çok eskiden kullandığınız bir Gmail hesabınızın içerisindeki tüm verileri eğer yedeklemişseniz eğer geri yükleyebiliyorsunuz.

Google tarafından açıklanan rapora göre birçok kişi Gmail hesabını başkasına kaptırabilmekte ya da parola gibi önemli bilgileri unuttuğu için hesabına giriş yapmayabilmedir. Ancak birçok kişinin bilmediği bir konu ise Google hesaplarının yedeklenmesidir.

Google Tokeout ile Gmail Yedekleme

 

Google Gmail hesabınızı yedeklemek için kullanımı basit olan bir uygulama arıyorsanız eğer sizlere Google Tokeout öneriyoruz. Sadece Gmail verilerinizi değil, Google hizmetlerinizin tamamını yedekleyebiliyorsunuz.

Google Tokeout uygulamasına giriş yaptıktan sonra yedekleme alanına girip Google Gmail hesabınıza bir onay işaretlemeniz yeterli olacaktır. Belli aralıklarla ya da tam zamanlı olarak yedekleme yapabilmektesiniz.

 

Gmail Ayarları ile Yedekleme

 

Herhangi bir uygulamaya ihtiyaç olmadan Google Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan ‘’ ayarlar ‘’ sekmesine giriş yapınız. Karşınıza çıkan menüde ‘Yönlendirme ve POP-IMAP’ sekmesine giriş yapınız. “Tüm postalar için POP’u etkinleştir (daha önce indirilmiş olan postaları da dahil et)” işaretleyiniz ve alt kısmında kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Thunderbird ile Gmail Yedekleme

 

Mozilla Thunderbird olarak bilinen yedekleme uygulaması aynı zamanda Google Gmail verilerinin yedeklenmesi için kullanılabilmektedir. Çok fazla tercih edilmiyor olmasının sebebi ise gönderilen e-mail listesini yedeklemiyor olmasıdır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.