Gmail şifremi unuttum Android

/ 5 Nisan 2020 / 307 / yorumsuz
Gmail şifremi unuttum Android

Gmail uzun süredir birçok kişi tarafından kullanılan uygulamalardan biridir. Gmail uygulamanız sayesinde birçok uygulamaya giriş yaparsınız. Hesabına girdiğiniz şifreleri unuttuğunuz zaman hesabınız kurtarmak için gmail sayesinde kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gmail şifreniz tüm sosyal medya veya uygulamalarınız ile bağlantılı olduğu için unuttuğunuz zaman sorun yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olacağız ve Gmail şifrenizi nasıl kurtaracağınızdan bahsedeceğiz.

Eğer siz de Gmail şifrenizi unuttuysanız ilk olarak accounts.google.com/signin/recovery linkine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan ekran üzerinden oturum açmak için gmail adresinizi yazın. Gmail adresinizi girdikten sonra ileri butonuna basın ve karşınıza çıkan ekrana en son hatırladığınız şifreyi girin. İkinci bir mail adresi karşınıza çıkacaktır. Eğer ikinci bir mail adresiniz varsa onu girin ve daha sonra doğrulama kodu gelecektir. Bu kod sayesinde Gmail hesabınızı kurtarmış olursunuz.

Bu adımlara rağmen hesabınızın şifresini kurtaramadıysanız sol alt kısımda yer alan başka bir yöntem dene alanına tıklayarak, hesabınızı kurtarmanın başka yollarına başvurabilirsiniz. Bu alana tıkladığınız zaman karşınıza güvenlik sorusu gelir ve sizden güvenlik sorularına cevap vermenizi ister. Güvenlik sorusu kayıt sırasında hangi seçeneğe tıkladıysanız karşınıza o soruyu çıkarır ve cevaplamanızı ister. Soru farklı ise mail adresinizi yanlış girdiğinizi gösterir.

Bu durumda işe yaramadıysa telefon numaranız üzerinden şifre yenileyebilirsiniz. Cihazınızın numarası doğru ise numaranıza sms ile doğrulama kodu gelecektir. Bu yazımızda sizlere Gmail şifresini yenileme konusunda yardımcı olduk, soru ve görüşlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.