Google Asistan’dan ülkemizde bir ilk Cbot uygulaması!

/ 25 Şubat 2019 / 1.253 / yorumsuz
Google Asistan’dan ülkemizde bir ilk Cbot uygulaması!

Cbot, (yapay zeka şirketi) Google Asistan ile çalışabilecek ilk bankacılık uygulamasını geliştirdiğini açıkladı. Konu hakkında detaylar şaşırtıcı şekilde geliyor…

Ülkemizin yapay zeka şirketi olarak bilinen Cbot, geçtiğimiz yılın son zamanlarına doğru, Türkçe dil desteğini ile gelen Google Asistan ile çalışacak ilk bankacılık uygulamasını geliştirmişti. Ülkemizde de ilk olan bu durum bankalarla müşterilerin yeni bir iletişim kurmasını sağlıyor.

Google Asistan ile Cbot dönemi başlıyor!

Bu yeni uygulama ile beraber müşterilerin bankacılık işlemlerinde sesli bir şekilde Google Asistan’a soru sorarak yapay zeka üzerinden anlık yanıt alacaklar. Uygulama ile bir banka müşterisinin kartı kaybedildiğinde, konut kredisi almak istediğinde, herhangi bir telefon gereksinimi duyulmadan, veya hiçbir menüye girmeden, Google asistan ile konuşarak destek alabilecek.

Yapay zekanın her türlü soruya cevap verebileceği söylenirken, uygulama hakkında CEO Mete Aktaş, Google Asistan ile yalnızca bankacılık değil, diğer e-ticaret platformlarında da birçok sunum konusunda hazırlık yaptıklarını bile getirdi. Durum bu şekilde olursa eğer, ilerleyen zamanlarda bankacılık ve diğer e-ticaret platformlarında örnek Golf 7 2014 mavi renk dediğimizde belkide araba platformlarında kriterleri tek tek yazmadan menülerde gezmeden bu şekilde görebileceğiz.

Google Asistan’ın ciddi bir şekilde kendini geliştirdiği ve güzel bir yol aldığını görüyoruz. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Asistan ile bankacılık ve yapay zeka konusunda güvenli bir altyapı olduğunu söyleyebilir misiniz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz