Google Play Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

/ 29 Ocak 2019 / 4.771 / yorumsuz
Google Play Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

 

Google Play’den Para İadesi Nasıl Alınır?

 

Bir uygulama veya oyunun incelemelerinin ne kadar iyi olduğu önemli değil; her zaman satın alma, indirme ve etkilenme şansınız vardır. Belki de umduğunuz gibi çıkmadı, hatta daha da kötüsü işe yaramıyor, hiç çalışmıyor. Tabi ki Geri İade Etme isteğinde bulunduğun zaman işler tereyağından kıl çekmeye benzemiyor.

Kimse geri ödeme isteği yapmaktan hoşlanmıyor, ancak hiç kimse bir işe yaramayan uygulama veya hizmet için para ödemekten hoşlanmıyor. Bu nedenle geri ödeme isteğinde bulunmak bazen kaçınılmazdır.

Google Play Store‘dan geri ödeme isteğinde bulunurken işler biraz zor olabilir. Google ,  her zaman Google Play alımları için geri ödeme yapmaz , ancak deneyimlerimize göre, bir uygulamayı veya uygulama içi satın almayı, satın alma işlemini takip eden 48 saat içinde iade edilmesini istiyorsanız, çok fazla sorun yaşamamalısınız.

Özellikle hızlıysanız ve bir uygulamayı satın aldıktan kısa bir süre sonra kaldırırsanız, otomatik olarak geri ödeme alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu olmazsa, aşağıdaki işlemi takip edin. Geri ödeme istemek için satın alma saatinden 48 saatiniz var; bunun ötesinde, Google bunun yerine bireysel geliştiricilerle bağlantı kurmanızı isteyebilir.

48 saatlik pencerede olduğunuzu varsayarak, Google Play Store’dan para iadesi talep etmek için izleyebileceğiniz işlem buradadır.

İşleri başlatmak için bir web tarayıcısı açın ve Google Play hesap sayfanızı ziyaret edin. Bu, bir telefon veya bilgisayar kullanıyor olsanız da aynıdır.

Sipariş geçmişinizi görene ve iadesini istediğiniz uygulamayı bulana kadar aşağı kaydırın. Ögenin sağında üç dikey nokta göreceksiniz. Bu noktaları tıklayın ve ardından “Geri ödeme isteğinde bulunun”.

Şimdi yeni bir pencerenin göründüğünü göreceksiniz. Açılır menüde, geri ödeme isteğinde bulunmak için bazı olası nedenler göreceksiniz. Durumunuza en uygun olanı seçin.

* Bunu kazayla aldım
* Artık bu satın alma işlemini istemiyorum
* Satın alma, arkadaş veya aile üyesi tarafından rızası olmadan yapılmıştır.
* Bu alım veya ödemeyi tanımıyorum
* Bunu satın aldım ancak almadım
* Satın alma hatalı veya reklamı yapılmıyor

Seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak, Google tavsiye sunan ek metinler görüntüler. Bunların hiçbiri talepte ilerlemenizi engellemediğinden, geri ödeme yapmanızın nedeninin kısa bir açıklamasını girin ve “Gönder” düğmesini tıklayın.

Bir geri ödeme isteği gönderildikten sonra, Google’ın yanıtını içeren bir e-posta almanız gerekir. Bu normalde 15 dakika içinde gelir, ancak daha uzun sürebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz