Google Play’de Çevrimdışı Dönemi

/ 26 Haziran 2018 / 624 / yorumsuz
Google Play’de Çevrimdışı Dönemi

Google Play’de Çevrimdışı Dönemi

Android işletim sistemine sahip cihazların uygulama ve oyun pazarı olarak adlandırdıkları Google Play’de yeni bir dönem başlamış durumda. İnterneti göreceli olarak zayıf olan kullanıcılarını yaptığı yenilik ile beraber sevindirmeyi amaçlayan şirket bu konuda oldukça güçlü bir adımı attı. Çevrimdışı olarak uygulama veya oyun yüklemek isteyen kullanıcılar aslında bunu güvenlik sebebi ile çok fazla tercih etmiyordu. Nitekim çevrimdışı olarak bağlanılan Google Play’de yaşanan durum sebebiyle cihazların güncellemeleri dahi yapılamayacak seviyedeydi. Ancak şirket tarafından yapılan yeni açıklama kullanıcıların bu sorunlarını da ortadan kaldırmak adına önemli bir fırsatı barındırıyor. Google bundan sonra çevrimdışı olarak uygulama erişimine sahip olmak isteyenler için APK dosyaları üzerinde yer alan çok az miktarda olan güvenlik meta verilerini de cihaz sahiplerine sunmaya başlıyor. Bu güvenlik verileri ile beraber artık kullanıcılar çevrimdışı olarak bağlandıkları Play Store’da hem cihazlarını güncelleme fırsatı bulacaklar hem de herhangi bir güvenlik endişesi yaşamayacaklar.

APK Boyutu Artacak

Tabi ki bu sürecin belirli dezavantajları da şirket tarafından açık bir şekilde kullanıcılara anlatılıyor. APK dosya boyutlarının normalden biraz daha artmasına neden olacak bu yeni uygulama hafıza bakımından bazı sorunları beraberinde getirme olanağına sahip. Bu olası problemin farklı bir yöntem ile en aza indirgeneceği şirket içinde konuşuluyor olsa da şu an için atılan resmi bir adımın olmadığının altını çizelim.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler