GrayKey iPhone Şifre Kırma Cihazı Nedir?

/ 23 Mart 2018 / 1.143 / yorumsuz
GrayKey iPhone Şifre Kırma Cihazı Nedir?

GrayKey iPhone Şifre Kırma Cihazı Nedir?

Dünyanın en güvenilir cep telefonu olarak lanse edilen Apple yayımlanan bir video ile büyük darbe aldı. GrayKey adı verilen yeni cihaz yayımlanan videoda Apple şifrelerinin tümünü kırmayı başardı. İOS 11ve İOS 10 işletim sistemi yüklü olan iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6 Plus başta olmak üzere diğer tüm modelleri kırmayı başardı.

Ekran Şifresini Kırmayı Da Başardı

Şifre kırıcıların saldırısı altında olan Apple bu seferde MalwareBytes tarafından yayımlanan yeni bir cihazın saldırısı ile mücadele ediyor. GrayKey adı verilen yeni cihaz iPhone kilit kırma testlerinin tümünden başarılı bir şekilde çıktı. Kolay olan şifreleri saatler içerisinde kıran cihaz çok aşamalı ve zor olan şifreleri ise günler içerisinde kırmayı başarıyor. Söz konusu cihaz Grayshift adı verilen İsrail merkezli bir şirket tarafından üretiliyor. Cihaz iPhone ekran şifresi ve iPhone tuş kilidini kırma testlerini de başarılı bir şekilde aşmayı başarıyor.

GrayKey Fiyatı Ne Kadar?

Söz konusu videonun yayımlanmasının ardından bir anda GrayKey cihazı gündeme oturdu. Herkes cihazı araştırmaya başlarken cihazın kısıtlı sürümü 15 bin dolardan sınırsız olan sürümü ise 30 bin dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Cihaz 4 basamaklı şifreleri sadece saatler içerisinde çözerken 6 haneli şifrelerin kırılması ise günler sürse de yinede tamamlanabiliyor. İOS 10 ve İOS 11 işletim sistemine sahip olan şifreler cihaz tarafından kırılabiliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.