Hız testi nasıl yapılır?

/ 2 Mart 2019 / 428 / yorumsuz
Hız testi nasıl yapılır?

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda her geçtiğimiz gün internette gezinme oranı biraz daha artış gösteriyor. Bazı kullanıcılar fiber internet kullanırken, bazıları ise normal adsl bağlantısı kullanmakta ve ortala hızlarda gezinmekte. Yinede birçok kullanıcı sadece ben fiber kullanıyorum demiyor. Hızlarını merak eden kullanıcılar nasıl hızlarını ölçebilir? İşte internet hızı testi nasıl yapılır? Hadi gelin beraber ölçelim…

İnternet hızı testi

İnternet hız testi için birçok sayıda çözüm bulunuyor. Buna en büyük örnek ise sağlayıcılarınızın kendi sitelerindeki hız testi uygulamaları oluyor. Ancak,dağıtıcıların manipülasyon ihtimali bulunduğundan yada güvenmediğimiz için hız testi sitelerini denemeye karar verdik. Peki nedir bu hız testi siteleri.?

İnternet hızı testi ne ile yapılır?

İnternet hız testi yapmak için en fazla güvenilir olan site ookla kontrolünde olan speedtest.net sitesi oluyor. Sizlerinde mutlaka daha önce adını duymuş olduğunuz bu site yalnızca web sitesi olarak değil, akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabilmeniz için Android ve iOS mağazalarında uygulaması da mevcut. Peki nasıl çalışıyor?

İnternet hızı testi nasıl yapılır?

İnternet hız testini bilgisayarınız üzerinden yapmak isterseniz eğer, speedtest.net adresine gidebilir ve akıllı telefon ile tabletlerde bulunan uygulama mağazası üzerinden speedtest uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sizler için aşağıda site ve uygulama adreslerini yazıyorum..

Siteye girdikten sonra Begin Test butonuna basın hepsi bu kadar. Uygulamalarda işlem aynıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.