Dünyanın En Hızlı İnternetini Hangi Ülke Kullanıyor?

/ 26 Aralık 2017 / 790 / yorumsuz
Dünyanın En Hızlı İnternetini Hangi Ülke Kullanıyor?

Dünyanın En Hızlı İnternetini Hangi Ülke Kullanıyor?

Özellikle de oyun ve film indirme işlemlerinde internet indirme hızı büyük bir önem taşırken bu hız ne kadar yüksekte alt yapı teknolojisinin o kadar iyi olduğu kabul ediliyor. Bu alanda değerlendirme yapan pek çok araştırma bulunurken bunlardan en önemlilerinden biride SpeedTest olarak öne çıkıyor. SpeedTest tarafından aylık olarak değerlendirmelerde bulunuluyor ve yapılan ölçümlerin sonuçları açıklanıyor. Peki, dünyanın en hızlı interneti hangi ülkede ve Türkiye kaçıncı sırada?

Türkiye Mobil Veride Oldukça Başarılı

SpeedTest biri mobil internet diğeri ise sabit internet olmak üzere 2 farklı kategoride değerlendirmede bulunuyor. Bunlardan ilki olan mobil internet ortalamaları dikkate alındığında toplamda 120 ülkenin bulunduğu listede Türkiye sahip olduğu 31.20 Mbps indirme ve 12.76 Mbps yükleme verileri ile kendisine 32. sırada yer buluyor. Listede birinciliği ise 62.66 Mbps indirme ve 17.38 Mbps yükleme verileri ile nerede ise Türkiye’yi ikiye katlayan Norveç aldı. Türkiye’de mobil veri ile ilgili olarak cep telefonu operatörleri alt yapı çalışmalarını sürdürürken bu rakamın biraz daha yukarılara çekilmesi oldukça yakın görünüyor.

Sabit İnternet Ortalamasında Sınıfta Kaldık

Ne yazık ki Türkiye sabit internet ortalaması konusunda oldukça gerilerde yer aldı. Türkiye’de sabit internet ortalaması 16.30 Mbps indirme ve 4.81 Mbps olarak açıklanırken bu performansı ile ülkemiz ancak listenin 84. basamağında kendisine yer buldu. En hızlı sabit internet hizmeti sunan ülke ise Singapur oldu.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.