Video kaydı yapılırken ekran görüntüsü alma

/ 2 Mart 2019 / 442 / yorumsuz
Video kaydı yapılırken ekran görüntüsü alma

Akıllı telefonlarda video çekerken fotoğraf nasıl çekilir? Bu haberimizde iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir detayı sunuyoruz. Fotoğraf çekmeyi çok seven ve gittiğiniz her mekanda, doğa alanlarının manzara görüntüsünü çekiyorsanız eğer, telefonda video çekerken fotoğraf çekme yada ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda video kaydı işlemi yapılırken beğenmiş olduğunuz bir manzaranın yada farklı bir görüntünün fotoğrafını çekebilirsiniz. Bunun için ise işlem çok basit. Video çekimi için kayıt tuşuna bastığınızda ekranın alt kısmına fotoğraf çekme tuşunu göreceksiniz. Bu tuş yardımıyla fotoğraf çekebilirsiniz.

Video sırasında fotoğraf çekme

Kullanmış olduğunuz akıllı telefonlarda video çekimi için kayıt tuşuna basmanız halinde, bu düğmenin yanında fotoğraf çekme tuşu belirecek. Bu düğmeye basarak video çekim sırasında videoyu kapatmadan veya durdurmadan ekran görüntüsü yada fotoğraf çekebilirsiniz. Bu işlem ise oldukça basit bir işlemdir. Video çekerken, fotoğraf çekiminiz mümkün olurken, film rulosuna girerek çekilen fotoğrafları görebilirsiniz.

Ancak bazı sürümlerde ve cihazlarda bu tuş olmadığı için video kayıt sırasında, ekran görüntüsü yardımıyla da o anki görüntüyü kaydedebilirsiniz.  Eğer bunları yapamıyorsanız, video kaydı bittikten sonra, videoyu izleyin ve çekmek istediğiniz yer gelince dondurun. Dondurduktan sonra ekran görüntüsü alabilirsiniz. Böylelikle, video kayıt sırasında fotoğraf çekebilir veya ekran görüntüsü alabilirken, video kayıt işlemi bittikten sonra da fotoğraf çekebilirsiniz.

Sizlerinde bu konuda sorusu varsa, alt kısımdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.