Huawei Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

/ 29 Temmuz 2019 / 6.529 / yorumsuz
Huawei Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Huawei’nin yeni kullanıcıları ekran görüntüsü çekerken zorlanıyor ve ekran görüntüsünü nasıl çekeceğini bilmiyor. Cihazınızda gezerken beğendiğiniz bir karenin ekran görüntüsünü almak isteyebilirsiniz, sevdiğiniz görüntüyü kaybetmemek için ekran görüntüsü aracılığıyla galerinize sabitleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü sayesinde istediğiniz yerde gezerken bulunan fotoğrafı kaydedebilirsiniz.

Eğer siz de Huawei markasını kullanıyorsanız ve beğendiğiniz bir görüntünün ekran resmini almak istiyorsanız size yardımcı olacağız. Bu yazımızda Huawei markalı ve P9, P10, P20, Mate, Lite, Smart, London, Gr5 modellerde de bu durum geçerlidir. Ekran görüntüsü alma işlemi bu tarz cihazlarda neredeyse aynı diyebiliriz.

Akıllı telefonlarda ve diğer Android tabanlı işletim sistemlerinde genellikle, ekran görüntüsü almak için Güç+ Ses Kısma düğmelerine basmanız yeterli olacaktır. Bu iki tuşa aynı anda basarak çekmek istediğiniz resmin ekran görüntüsünü almış olursunuz. Ekran resmi çekmek bu kadar kısa ve basit bir işlemdir. Bazı Huawei kullanıcılarının ses tuşu ya da güç düğmesinde sorun oluşabilir ve bu durumu çözmek için size bir özellikten bahsedeceğiz. Bu özellik Knuckle-Sense teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

Bu teknolojiyi kullandığınız zaman ekran görüntüsünü tuşlar ile değil ekrana dokunarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ekrana iki kere vurmanız yeterli olacaktır. Huawei ekran görüntüsü alma işlemini bu adımlar sayesinde gerçekleştirmiş olursunuz. Bazı cihazlarda da ekran görüntüsü alma işlemi kapalı olabilir. Bu durum için Ayarlar- Akıllı Yardım- Daha Fazla- Akıllı Ekran Yakalama adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz