Netflix Altyazı Boyutunu Nasıl Değiştirebilirim?

/ 28 Temmuz 2019 / 2.039 / yorumsuz
Netflix Altyazı Boyutunu Nasıl Değiştirebilirim?

Netflix uygulamasında dizi ya da film izlerken yazı boyutu varsayılan şeklinde kabul edilir ve herkeste yazı boyutu aynıdır. Fakat bu boyut size bazen küçük gelebilir ve isteğe göre bu boyutu değiştirebilirsiniz. Yazı boyutunu görmekte sıkıntı çeken kullanıcılar isteğe göre yazı boyutunu büyültebilir ya da küçültebilir. Bu yazımızda ise Netflix altyazı boyutunu nasıl ayarlayacağınız konusunda yardımcı olacağız.

Vereceğimiz ayarlar sayesinde isteğe göre de bu yazının rengini değiştirebilirsiniz. Rengini daha belirgin bir renk yaparak yazıları daha da net görebilirsiniz. Netflix uygulaması kullanıcılara ekranda yer alan altyazı boyutu için üç farklı seçenek sunmaktadır. Ayarlara girdiğiniz zaman büyük, orta ve küçük şeklinde seçenek yer alacaktır. Bu seçenekler arasından yazı tipini isteğe göre değiştirebilirsiniz.

Eğer siz de yazı boyutunu değiştirmek istiyorsanız ilk olarak Netflix uygulamasında yer alan profilinize girin. Daha sonra alt yazı görünümü alanına geçin. Bu alanda karşınıza yazı boyutunun büyük, orta ya da küçük olması için seçenek çıkacaktır. Boyutu seçtikten sonra rengini de isteğe göre değiştirebilirsiniz. Bu alanda bulunan ayarlar sayesinde fon rengini değiştirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde Netflix’te film ya da dizi izlerken rahatsız olduğunuz yazı boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı boyutunu küçük buluyorsanız büyük seçeneğini seçerek daha da net görebilirsiniz. Ancak yazı boyutu size büyük geliyorsa küçük seçeneğini seçerek yazı boyutunu küçültebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.