Oppo Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma İşlemi!

/ 28 Mayıs 2020 / 2.195 / yorumsuz
Oppo Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma İşlemi!

Bu yazımızda sizlere Oppo cihazınızda nasıl ekran görüntüsü alacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız. Eğer Oppo cihaza sahipseniz ve ekran görüntüsü almak istediğinizde nasıl alacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Ekran görüntüsü alma işlemi önemli bir işlemdir bazen bir görüntüyü, bazen bazı mesajları kaçırmak istemeyebilirisiniz. Bu durumda devreye ekran görüntüsü giriyor. Oppo cihazınız yeni ve ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyduysanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işleminin iki yolu bulunmaktadır. Ekran görüntüsü almak için üçüncü parti bir uygulama kullanmanıza gerek yoktur. Oppo A5 cihazlarda ekran görüntüsü almanın en basit yolunu kullanmak için ilk olarak ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntüye gelin. Daha sonra güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun. Deklanşör sesi geldikten sonra elinizi çekebilirsiniz. Artık ekran görüntünüz alındı, galerinize girip aldığınız ekran görüntüsünü kontrol edebilirsiniz.


Ekran görüntüsü almanın diğer bir yolu ise üç parmakla ekran görüntüsü alma işlemidir. Yukarıda yer alan işlem dışında ekran görüntüsü almanın başka yolu da bulunmaktadır. Bu işlemlerden biri üç parmakla ekran görüntüsü alma yoludur. Ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntüyü ayarlayın. Daha sonra üç parmağınız ile ekrana dokunun. Yukarıdan aşağı doğru hızlı bir şekilde kaydırın. Deklanşör sesi, telefon titreşimi ya da ekranın kararıp yerine gelmesinin ardından, ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Aldığınız ekran görüntüsüne galerinizden ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz