Huawei EMUI nedir? İşte tüm detaylar!

/ 19 Haziran 2019 / 1.087 / yorumsuz
Huawei EMUI nedir? İşte tüm detaylar!

EMUI, Huawei cihazlarının arayüzleridir. Son çıkan Emui sürümü ise 9.1 olarak yer alıyor. Peki EMUI hakkında daha kapsamlı bilgiler verelim…

EMUI 9.1 sürümü Huawei P modellerinde ve yeni cihazlarda yer alıyor. Huawei P30 Lite ve P30 ile P30 Pro cihazlarında aktif olarak kullanılan yeni sürümde kullanıcıların performans ve görünüm gibi bazı özelleştirmeler yapılmasına izin verilmekte.

EMUI 9.1 yenilikleri nedir?

EMUI 9.1 ile beraber kişiler, duvar kağıtları ve uygulama ikonları gibi desteklere kavuştu. Buna ek olarak ise ana ekranda yer alan uygulama ikonu 5 ken 4’e düştü. Audi 7 serisi ile arabalar ve anahtar kullanma özelliği yer alıyor. Ancak Audi A7 için geçerli olduğunu belirtelim. Bunların yanı sıra Huawei Share OneShop uygulaması ile beraber paylaşım yapmak artık daha basit. Wisdom Klip adında video birleştirmek artık mümkün.

EMUI nedir?

EMUI, son zamanlarda Huawei’nin satış rakamlarını arttırırken, Apple ile rekabeti daha kızgın bir hale getiriyor. Huawei’nin bu başarısı artık daha fazla artış gösterdi. Android sürümleri ile entegre bir arayüz olarak karşımıza gelen EMUI bir arayüz olurken ismi neden EMUI olduğu ise henüz açıklanmadı. EMUI hem kullanım hemde öğrenme açısında çok güzel bir arayüz olduğu kesin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.