Huawei Mate 20 Lite Hard Format Atma İşlemi!

/ 16 Nisan 2020 / 1.734 / yorumsuz
Huawei Mate 20 Lite Hard Format Atma İşlemi!

Bu yazımızda sizlere Huawei Mate 20 Lite Hard Format atma işlemi konusunda yardımcı olacağız. Vereceğimiz adımlar sayesinde cihazınıza format atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Eğer siz de Huawei Mate 20 Lite cihaza sahipseniz ve nasıl hard format atacağınızı bilmiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Cihazınıza format atmadan önce verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Verileriniz format işleminden sonra silinebilir. Rehberiniz, galeriniz, hesaplarınızın gitmesini istemiyorsanız yedekleme işlemini gerçekleştirin. Ayrıca şarj seviyenizin %50’nin üstünde olmasına dikkat edin.

Format atma işlemini gerçekleştirmek için cihazınızı kapatın ve ses açma tuşu- güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Karşınıza Huawei yazısı çıkana kadar basılı tutun, Huawei yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakın ama ses açma tuşuna basmaya devam edin. Karşınıza seçenekli bir ekran çıkana kadar ses açma tuşuna basın ve ekran açılınca size seçenekler sunacaktır. Bu seçenekleri ses açma tuşu daha sonra güç tuşu ile seçebilirsiniz. “Wipe data/factory reset” seçeneğini seçin.

Karşınıza çıkan yes yazısını güç tuşu ile onaylayın. Daha sonra “reboot system now” seçeneğine basın. Bu işlemler ardından cihaz kendini kapatarak format atma işlemine başlayacaktır. Telefonunuz açıldıktan sonra Türkçe dil seçeneğini seçin ve cihazınızın kurulumunu gerçekleştirin. Format atma işlemi sayesinde telefonunuz virüslerden arınacaktır ve ilk aldığınız haline geri dönecektir. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz