Huawei P20 Pro Geniş İncelemesi

/ 21 Temmuz 2018 / 1.514 / yorumsuz
Huawei P20 Pro Geniş İncelemesi

Huawei P20 Pro Geniş İncelemesi

Giriş

Bu ilkbaharda heyecan verici bir amiral gemisi mevsimi oldu, evet, ama toz çöktükten sonra, kalıcı izlenimler bırakan sadece birkaç cihaz vardı. Bu kısa listenin zirvesinde, Huawei P20 Pro olan üç gözlü canavar var ve yüksek bir zamandı ki, bunu günlük bir sürücü olarak kullanırken uzun bir inceleme yapıyoruz.

P20 Pro, birkaç yıl önce Leica ile birlikte geliştirdiği bir cihazın arkasında üç adet birincil kopçayı kullanmaya başlayarak birkaç ay önce gösterisini yaptı, diğerlerinin yanı sıra doğal 3x ve hibrit 5x zoom, el uzun pozlama çekimleri, yüksek teknoloji özellikleri . Telefonun aynı zamanda benzersiz ve anında tanınan bir boya işi ve bir amiral gemisi olan AMOLED ekranı bulunuyor.

Uzun süre önce gözden geçirme bölümünü başlattık , ancak çoktan okuyucuların yararına olduğu ve yazarlar için de iyi olduğu kanıtlandı. Bu yüzden, Huawei P20 Pro’yu editörlerimizden birine verdik ve iki ay sonra inceleme burada.

Huawei P20 Pro’yu test etmek için iPhone X’den vazgeçmek zorunda kaldı, ancak trade-off buna değerdi. Telefonun güvenilir bir yardımcısı olduğu ortaya çıktı ve aramalar, oyunlar, iş gezileri, geziler, eğlenceli zamanlar, uğraşlar düzenlenmesi ve aradaki her şey ile çok fazla hareket gördü. Bu haftalarda Huawei, P20 Pro’yu iki kez güvenlik yamaları, UI geliştirmeleri ve hatta yeni özellikler ile güncelledi 

Huawei’nin Leica ile ortaklığı, bir grup bayrak gemisinin köşe taşlarını kanıtladı ve Huawei P20 Pro, akıllı telefon görüntüleme becerilerini yeniden geliştirmeyi başardı. 

Huawei P20 Pro ile yaptığımız iki aylık yolculuğumuzun özeti

 

Tasarım, kullanım, kullanılabilirlik

Alacakaranlık imza rengi şüphesiz bu cihazın temel özelliklerinden biri olarak hatırlanacak. P10’a kıyasla büyük donanım güncellemeleri varken, tasarım bugün her yeni akıllı telefon için belirleyici bir özelliktir ve P20 Pro‘nun bir kazanan görünümü vardır.

Alacakaranlık P20 Pro, bazı özgün olmayan tasarımların yönettiği bir pazarda bir göz alıcıdır. Samsung, bir kaç yıldır çok yönlü bir fütüristik şekle sahipti. Apple, tasarımı geldiğinde ağır bir geri dönüşümcüyken, LG ve Xiaomi gibi diğer yapımcılar (G5 ve Mi Mix hariç), genellikle onları ayarlamak yerine trendleri takip ediyor.

 

 

 iPhone 6’dan bu yana gördüğümüz aynı çift camlı telefon olmasına rağmen, daha büyük ve daha ince olmasına rağmen, Pwei Pro’nun benzersiz görünmesinden dolayı, Huawei’nin yeni renklerle bir şeyler hazırlamaya karar verdiğine sevindik. Aynı zamanda sadece birkaç telefonun sahip olduğu çentik de var, ancak sayıları sıçramalara ve sınırlara göre artmaktadır.

Bir iPhone X’den Huawei P20 Pro’ya geçmek, gözler için kolaydı. Huawei görsel bir güncelleme gibi geldi, Apple veya cep telefonlarının kullandığı siyah ve beyaz renk zaten çok sıkıcı oldu.

 

Tamamen bir akıllı telefonun keyfini çıkarmayı seviyoruz ve bu yüzden vakaları kullanmadığımızın nedeni buFark ettiğimiz ilk şey, P20’nin iPhone kadar kaygan olması, ancak daha büyük ayak izi nedeniyle Pro’nun aslında daha gevşek olduğunu hissetmesiydi.

 

 

Sonunda, P20 Pro’yu bir tek eliyle kullanırken bile günlük bir sürücü için yeterince iyi bir tutuşa sahip olduğunu gördük. Metal çerçevede, parlak görünebilen, ancak cam yüzeylerden daha az kaygan yapan bir çeşit kaplamaya sahip olan bir kavrama bulduk.

Ön kısım 6.1 “çentikli ekranın olduğu yer, fakat iPhone’un aksine, parmak izi tarayıcısına sahip küçük bir çene de var. Ve bu, iPhone X üzerinde en önemli yükseltmeyi hissettiğimiz yer. Apple telefonun ekranı tamamen görüntülenmiş olabilir, ancak alt pikselleri kullanamayabilir ve daha sonra birkaç ay kullanımda bile parmak izi sensörünü kaçırmaya devam ettik ve böylece biyometrik tarayıcıyı tekrar sırtına taktık.

 

 

Huawei’nin hepsi bir arada Ev anahtarı en sevdiğimiz kontrol araçlarından biri olmuştur, bunu inkar edemeyiz ve P20 Pro’da sevmeye devam ediyoruz. Arkaya dokunun, ev için basılı tutun, son uygulamalar için hızlıca kaydırın – en uygun şey budur ve Apple’ın ekran boyunca el hareketi yönteminden daha anlamlı bir hale geldi. Hak ettiği yerde kredi vermelisin, değil mi?

 

 

Ön taraftaki ofset kulaklığı sadece bir veya iki günlüğüne bizi kurtardı ve akut OKB’niz olmadıkça, muhtemelen bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Huawei P20 Pro’nun arkası, daha fazla değilse de basın fotoğraflarına bakıldığında çarpıcı ve bir inceleme için aldığımız ilk gün olduğu kadar etkileyici. Alacakaranlık P20 Pro’yu tercih ederseniz, üzerinde opak bir kılıfı tokatlamak çılgınca olacaktır. Ve üçlü kamera – Pro’nun öne çıkan özelliği – herhangi bir vurgulamaya ihtiyaç duymaz – sadece harika olanı tamamlar.

 

Daha önceki amiral gemisi telefonlarımızda bulunmadığı için ses jakının olmadığını hissetmedik ve sanırım buna alıştık. Huawei P20 Pro ile geçirdiğimiz zamanların çoğunda kullandığımız tek kulaklık, kablosuz Samsung Gear Icon X idi. Ama bizler, analog portu kaçıranlarınızla yan yana olabiliriz ve hiçbir şekilde emekli olmayı engelleyemeyiz. 

 iPhone X’den P20 Pro’ya geçtiğimizden beri, Apple’ın cihazındaki hoparlörlerin daha iyi bir şekilde yürütülmesini sağladık. Apple’ın stereo ayarları dengeli gelse de, P20 Pro üzerindeki ikincil hoparlör (kulaklık, yani), birincil olanla eşit değildir. Daha zayıf, daha cızırtılı ve söz verilen stereo efekt için yaptığı gibi, iPhone’un kurulumunun arkasında bir kilometre.

 

Ekran ve çentik

Apple ilk önce ekrana bir çentiği kesmişti ve yapımcıların çoğu kısa bir süre sonra peşinden koşuyordu. Tartışmalı eğilimlerin bu kör uyarlaması taraftarı değiliz, ancak bu durum genellikle daha sık gerçekleşir, bu yüzden kayıt yapamayacağından bahsetmeyiz.

P20 Pro’nun 6,1 inç AMOLED ekranı, 401ppi’de 1080p çözünürlük ve yeterli piksel yoğunluğuna sahip. Geçtiğimiz yıl P10 Plus’ı 1440p ekranı ile alabiliyorduk ama şimdiki Mate için ayrıldık. hiçbir zaman pikselleşme ya da çözünürlük eksikliği hissettiğimiz halde, bir noktada 1080p ekranı olduğunu bile unutmuşuz.

 

 

Huawei, ekran renk ayarlaması için birçok seçenek sağladı, ancak varsayılan ayarlarda Telefon ayarını Canlı ayarda gönderir. Bu size bazı insanların hala OLED tanımı olduğunu düşündüğü çok canlı bir görüntü verecektir. Neyse, Normal doygunluğu seçtik – bu seçenek çok doğru bir renk sunumu sunuyor.

Huawei, varsayılan olarak, Apple’ın True Tone ekranı ile aynı şey olan, Doğal Ton seçeneği olarak adlandırılan seçeneği sunar – ortam sıcaklığına bağlı olarak renk sıcaklığını ayarlar. Bu Göz Konforundan farklı – bu gece mavi ışığı filtreliyor.

 

AMOLED panel olarak, harika siyahlar ve kontrastlar sunuyor ve P20 Pro ekranına baktığımız her ne olursa olsun – mesajlar, fotoğraflar, web sayfaları veya videolar – gözler için bir şölendi. Yani, günün sonunda, çentik veya 1080p çözünürlüğü umursamadı, ama bu sadece bizim iki sent.

 

Yazılım

Android 8.1 tabanlı EMUI 8.1, bugün alabileceğiniz en iyi yazılım paketleri arasında. Yine de vanilya Android’den uzak. Android’deki ekstra özellikler çok fazla ve nihayetinde buna bayıldık.

İlk olarak, P20 Pro’da zengin güvenlik özellikleri vardır. Parmak izi kilidini açmak açık seçenektir – beş parmak ucuna kadar kaydolabilir ve paranızla çalışan çeşitli uygulamalar için bir doğrulayıcı olarak kullanabilirsiniz. Uygulama kilidi, özel alan ve dosya kasası için de kullanabilirsiniz. Sensör her zaman açık ve tepki vermek için gerçekten hızlı.

 

 

Performans

Huawei’nin Kirin 970’i tam olarak çip üzerindeki en son sistem değil. Geçtiğimiz Ekim ayında Mate 10 serisinin tanıtımından bu yana, daha yeni Snapdragon ve Exynos çiplerinin çıkıp benchmark listelerini gördük. Huawei’nin farklı bir donanım döngüsüne sahip olması nedeniyle bu beklenen bir şeydi.

Ama ne olursa olsun, hepsi gerçek hayattaki performansa geliyor. Ve 2018’de amiral gemisi bir telefondan bekleyebildiğiniz kadar pürüzsüzdür. Android ve EMUI kusursuz bir şekilde birlikte çalışır, herhangi bir hıçkırık, gecikme, çökme ya da kekemeye rastlanmamıştır. Yerel EMUI uygulamaları harika.

 

Pil ömrü

GSMArena’da belirli bir numarayı dolduracak standart bir batarya testimiz var. Bunun arkasında bir anlamı var, ancak birincil amacı, telefonun pil performansını diğer telefonlarla karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Ancak uzun vadeli incelemelerde, bir telefonun gerçek hayatta nasıl performans gösterdiğine odaklanıyoruz. Elbette, bu izlenimler tamamen editörün modeline bağlı olacak, ancak gerçek pil ömrüne biraz daha ışık tutacaktır.

İşte bu incelememiz boyunca Huawei P20 Pro’muzun her gün yaptıkları işte.

  • Pokemon Go oyununda 1 saat ya da öylesine.
  • Bluetooth kulaklıklarla 2-3 saat müzik akışı.
  • 2 saat sosyal ağ veya web taraması.
  • Yaklaşık 1 saat.

Güçlü kamera kurulumu

Huawei P20 Pro’nun üçlü kamerası, telefonun ne için hatırlanacağı. RGB ve tek renkli bir ele geçiriciler var, üçüncüsü ise 3x zoom lensli bir 8MP kam. Teardowns, üç görüntüleyicinin bir çeşit optik stabilizasyona sahip olduğunu ortaya koydu, ancak 3x bir tanesi en iyileri arasında yer alıyor ve resmi olarak OIS’e sahip olan tek pazar.

 

İyileştirme için yer var mı?

Orada mükemmel akıllı telefonlar yok ve Huawei P20 Pro bir istisna değil. Hem donanım hem de yazılım açısından daha iyi olabilecek bazı yönler vardır, ancak bazı sebeplerden dolayı (ya da teslim tarihlerinde) cilalanmamışlardı.

 

Donanım

Okurlarımızın çoğu, 1080p yatay çözünürlüğü için ekranı eleştirmek için hızlı davranıyorlardı. Ancak, OLED ekranını bugün amiral gemisi akıllı telefonlar arasında en iyilerden biri olarak gördük ve 1440p’lik bir model olmasa da, sadece aldırmadık. Hiç de.

Çentik de bir sorun değildi, iPhone X ile zaten kabul ettiğimiz gibi. Ses jakı için de aynı – çoğunlukla kablosuz kulaklıklara geçtik, bu yüzden Huawei ile hiçbir sığır eti ve analogu düşürme kararı yoktu. Liman.

 

Kamera yazılımı

Kamera arayüzü Huawei P9’dan bu yana bir miktar gelişme gösterdi, ancak yine de düşünceli ve cilalı bir kilometre uzakta.

 

Karar

Kullanıcılar genellikle bir satın alma kararı verirken bir akıllı telefon kullanacaklarını düşünmez. Ekstra hız Face Unlock, animojis, tüm ekran, daha premium kamera – bunlardan bir tanesi bile kendi kendini inandırıcı doğru açıya sahip bir satış faktörü olabilir.

Ancak Huawei P20 Pro, fotoğrafçılıkla ilgili gerçekten çok şey. Elbette, çok daha fazla amaca hizmet eden şeyleri toplar, ama hepsi güçlü görüntüleme becerilerine dayanır. Ve eğer bir fotoğrafçıdan fazla değilseniz ve optik zum gereksinimine sahipseniz, diğer Android telefonlar da (P20 akla geliyor), hatta daha ucuzdur, bu da benzer şekilde iyi bir deneyim sunacaktır.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.