Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

/ 16 Ekim 2018 / 626 / yorumsuz
Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

 

Popüler sosyal medya platformu Instagram, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de en sık kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Fotoğraf paylaşımı olarak yola çıkan uygulama, şimdilerde video ve anlık hikaye paylaşımı gibi çeşitli özelliklere sahip. Hatta canlı yayın yapmak dahi mümkün. Tüm bunlara rağmen kimi zaman uygulamadan sıkılmak mümkün gözüküyor. Bu durumda hesabınızı kapatabilirsiniz. Peki, Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram Hesabı Kapatma

 

Eğer hesabınızı silmek yani kalıcı olacak şekilde kapatmak istiyorsanız bunun için internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ne yazık ki uygulama üzerinden doğrudan hesap kapatmak şu anlık mümkün değil. Instagram hesap silme işlemi için izlemeniz gereken yol şu şekilde:

  1. Hesabınızı silmek adına bu sayfayı ziyaret edin ve akabinde karşınıza çıkacak olan seçeneklerden kendinize en uygun olanı seçin.
  2. Uygun seçeneği belirledikten veya açıklama metni girdikten hemen sonra “hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın. Tüm işlem bu sayede tamamlanmış olacak.

Söz konusu yolu takip etmeniz halinde hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu nedenle hesabınızı kökten kapatmak adına kesin kararınızı vermiş olmanız gerekiyor. Eğer günün birinde tekrar hesabınızı aktif hale getirmek ister ve takipçileriniz ile birlikte kaldığınız yerden Instagram kullanmaya devam etmek isterseniz ne yazık ki bu mümkün olmayacak. Takip ettiğiniz ve takipçileriniz dahil hesabınız silinmiş olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.