Windows 10 Sürüm Numarası Nasıl Öğrenilir?

/ 4 Mayıs 2018 / 1.117 / yorumsuz
Windows 10 Sürüm Numarası Nasıl Öğrenilir?

Windows 10 Sürüm Numarası Nasıl Öğrenilir?

Microsoft tarafından kullanıma sunulan en son işletim sistemi olan Windows 10 yeni sürümler sunularak güncellenmektedir. Her yeni sürümde yeni özellikler ve farklı performans güncellemeleri kullanıma sunuluyor. Yayımlanan her yeni sürüm ise farklı bir numara ile isimlendiriliyor. Peki, Windows 10 sürüm numarası nasıl öğrenilir?

Windows 10 Sürüm Numarası Öğrenme

Her yeni Windows sürümünde yeni özellikler uygulamaya sokulduğu için mutlaka sürüm numarasının bilinmesi gerekmektedir. Öğrenilen sürüm numarasına göre yapılan değişiklikler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha önceki işletim sistemlerinde sürüm öğrenmek son derece kolay bir şekilde yapılabilirken ne yazık ki Windows 10 işletim sisteminde sorgulama yapılması biraz daha karmaşık bir şekilde yapılıyor. Bunun için özel bir komut yazmanız gerekiyor. Windows 10 sürüm numarası öğrenme işlemi için;

  • Menüden çalıştır sekmesini açın. Bunun için başlat menüsünü kullanabilir ya da Windows + R tuşlarına beraber basabilirsiniz.
  • Çalıştır bölümüne “winver” yazın ve enter tuşuna basın.
  • Bu komutu yazdıktan sonra ekrana gelen yeni pencerede Microsoft Windows 10 sürümü ve İS Derlemesi numaralarını görebilirsiniz. Burada yer alan sürüm numarası eski bir sürüme aitse bu durumda bilgisayarınızda güncelleme yaparak yeni sürüme bilgisayarınızı yükseltebilirsiniz.
  • Windows 10 en son sürümü Sürüm 1511 ismi ile dağıtılmıştı. Bu sürümden farklı bir sürüm görünüyorsa bu durumda cihazınızda güncelleştirme yapmanız gerekmektedir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.