iPhone için WhatsApp güncellemesi yenilikleri getirdi!

/ 9 Mart 2019 / 1.107 / yorumsuz
iPhone için WhatsApp güncellemesi yenilikleri getirdi!

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, yeni gelecek olan güncellemeler ile yeni özellikleri getirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Daha önceden platform kendisine Face ID ve Touch ID özelliğiyle şifre veya güvenlik eklemiş ve yeni bir özellik sunmuştu. Şimdi ise WhatsApp’ın yeni bir güncelleme daha sunarak iPhone kullanıcılarına yönelik gelmesi bekleniyor. Peki son güncelleme ile ne gibi özellikler geliyor? İşte detaylar…

WhatsApp yeni özelliği çok dikkat çekecek!

iPhone kullanıcıları için yayınlanmış olan WhatsApp 2.19.30 sürümü ile uygulama bazı kolaylıklar sunulması sağlandı. WhatsApp’ı kullanan kişiler artık yeni kişileri daha rahat bir şekilde ekleyebilecek. Herhangi bir numara girer ve kaydetmeden önce Whatsapp’ta olduğuna dikkat edersiniz. Bu özelliği kullanmak adına, yeni bir sohbet ve yeni kişi seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.

WhatsApp‘ın yeni gelen özelliğini kullanmak adına uygulama mağazası olan App Store’dan WhatsApp’ın son sürümüne güncelleme yapınız. Bu özelliği Android kullanıcıları için henüz gelmediğini ancak ilerleyen günlerde geleceğini belirtelim. Ayrıca WhatsApp’a yalan haber ve yanlış haberler için mesaj iletme haklarında bazı sınırlamalar yapıldı. Artık WhatsApp kullanıcılar en fala tek mesajı 5 kişiye yada gruba iletebilecek.

WhatsApp uygulaması, yanlış bilginin paylaşılmasının önüne geçmek için tek mesajın artık 5 kişiden fazlasına gönderilmeyeceğini belirtti.  Her ay aktif 2 milyardan fazla kullanıcının kullanmış olduğu mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler gelmeye devam ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.