iPhone Otomatik Yazı Düzeltme Kapatma

/ 15 Eylül 2018 / 772 / yorumsuz
iPhone Otomatik Yazı Düzeltme Kapatma

iPhone Otomatik Yazı Düzeltme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan iPhone akıllı telefonlar, eski yeni pek çok modeliyle varlık gösteriyor. Yazılım temelinde iOS kullanan cihazlar, kolay kullanım desteği sunuyor. Telefonda yer alan otomatik yazı düzeltme gibi özellikler neticesinde kullanılabilirlik seviyesi daha da artıyor. Ancak bazı durumlarda klavyedeki otomatik düzeltme özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz.

Özellikle mesajlaşma ve mail oluşturma gibi önemli anlarda imdadınıza yetişen yazı düzeltme özelliği, yanlış bir kelime yazmanızı önlüyor. Fakat bazı durumlarda yazmak istediğinizden daha farklı kelimeyle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi bir anda otomatik düzeltme yarardan çok zarar oluşturuyor. Eğer bunu yaşamak istemiyorsanız bu özelliği anında devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone Otomatik Yazı Düzeltme Kapatma

Eğer iPhone’nunuz ile yazı yazarken kelimelerin otomatik bir şekilde değiştirilmesini / düzeltilmesini istemiyorsanız izlemeniz gereke yol şöyle: Ayarlar > Genel > Klavye > Otomatik Düzeltme. Bu yolu takip edip, yeşil butonu kapatmanız durumunda özellik anında devreye dışı kalacaktır. Ayrıca söz konusu yönerge sonucunda karşılaşacağınız ayar sayfası, klavyede farklı özellikleri aktif veya deaktif etmenizi de sağlıyor.

Bahsi geçen ayarlama işlemi iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için aynıdır. Apple’ın her daim ön planda tuttuğu kullanılabilirlik seviyesi adına oldukça iyi birer örnek teşkil eden ayarlar, kolayca değişiklik yapmanızı sağlıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler