iPhone X Androidi Taklit Ediyormuş

/ 2 Kasım 2017 / 1.074 / yorumsuz
iPhone X Androidi Taklit Ediyormuş

İPhone X vs Android Mücadelesinde 7 Kopya

Telefon markalarının yeni modellerinde birbirlerinden ilham aldıkları farklı çok sayıda özellik bulunuyor. Yeni piyasaya sunulan iPhone X oldukça yüksek bir fiyatla satışa sunulurken sahip olduğu teknik özellikler Android tarafından kullanılan özelliklerden ilham almış gibi görünüyor.

İşte iPhone’un Android’den kopya çektiği 6 özellik;

  1. Home Düğmesinin Kaldırılması

Android işletim sistemini kullanan çok sayıda marka fiziki home tuşunu kaldırarak bunun yerine sanal ekran düğmesi koydu. Apple’de yeni modelinde ekran boyutunu büyütebilmek adına fiziki home tuşunu kaldırmış durumda.

  1. Ekran Çerçevesinin İnceltilmesi

LG, Samsung ve Xiaomi ekran çerçevesinin minimuma indirme konusunda yaşanan akımın başlatıcıları olarak görülüyor. Apple tarafından üretilen iPhone X modelinde de üst bölümde yer alan çentik sayılmazsa ekran boyutunu mümkün olan en üst seviyeye taşımayı başarmış gibi görünüyor.

  1. OLED Ekran Kullanılması

Apple yeni satışa sunduğu son modeli iPhone X modelinde ilk defa OLED ekran kullanıyor. Bu alanda en iyi hizmet veren ve en çok OLED ekran olan marka olma unvanı ile öne çıkan Samsung bu konunun öncüleri arasında bulunuyor.

  1. Kablosuz Şarj Özelliği

Nokia, Samsung ve LG farklı modellerinde kablosuz şarj özelliğini daha önce müşterilerinin kullanımına sunmuştu. Sonunda Apple’da bu özelliğe daha fazla kayıtsız kalamadı ve kablosuz şarj özelliğine yeni modelinde yer verdi.

  1. Yüz Tanıma Sistemi

Yüz ile kilit açma sistemi Android işletim sistemini kullanan bazı akıllı telefon modellerinde bulunurken iPhone X modeli ile Apple’de daha farklı bir konsept kullansa da bu özelliği devreye sokmuş oldu.

  1. OIS Destekli Çift Arka Kamera

Samsung Galaxy Note 8 modelinde arkada yer alan 2 kamerada da OIS desteği bulunuyor. İPhone 8 Plus modelinde bu özellik bulunmasa da iPhone X modelinde bu özellik yer alıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.