Mobil Uygulama İndirme Sayıları ve Gelirleri

/ 2 Kasım 2017 / 2.348 / yorumsuz
Mobil Uygulama İndirme Sayıları ve Gelirleri

Mobil Uygulama İndirme Sayıları ve Gelirleri Açıklandı

App Annie tarafından yayımlanan mobil uygulama verileri sonuçları ile mobil uygulama pazarının ne kadar büyüdüğü bir kere daha gözler önüne serildi. Akıllı telefon kullanıcı sayısının her geçen gün artması ve mobil uygulamalara olan yoğun ilgi her geçen gün mobil uygulama indirme sayısının da artmasını sağladı. App Store ve Google Play Store Mağazası üzerinden indirilen mobil uygulamalar ve indirme sayıları rekor kırdı.

Uygulama İndirme Sayısı Yüzde 10 Arttı

Uygulama verilerini derleyen App Annie her iki işletim sisteminin mağazasından yapılan indirmeleri ayrı ayrı derledi. Buna göre Android işletim sisteminin çevrimiçi mağazası olan Google Play Store mağazası üzerinden yapılan bu yıl yapılan indirme işlemi bir önceki yıla oranla yüzde 10 oranında artış gösterirken İOS işletim sistemi çevrimiçi mağazası olan App Store üzerinden yapılan indirmeler ise yüzde 8 oranında yükseldi. App Store mağazasının en yoğun kullanıldığı ülke olarak Çin öne çıkarken bu ülkeyi Amerika Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan izledi.

Uygulama Gelirleri 17 Milyon Dolar Sınırını Aştı

2016 yılına oranla uygulama marketlerinden elde edilen gelir yüzde 28 oranında artış göstererek 17 milyar dolar sınırını aştı. App Store ve Google Play Store arasında yapılan kıyaslamada ise App Store nerede ise rakibine 2 kat fark atmayı başardı. En çok satış yapılan ülke Çin olurken Android uygulamalarında geçirilen süre ise 325 milyar saate ulaştı.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz