iOS’ta Chrome Şifreleri Nasıl Yedeklenir?

/ 30 Kasım 2019 / 1.051 / yorumsuz
iOS’ta Chrome Şifreleri Nasıl Yedeklenir?

İnternet tarayıcıları, masaüstü sürümlerinde yer aldığı gibi mobil sürümlerde de kullanışlı özellikler sunmaktadır. Kısa yolu sayesinde binlerce bilgi sahibi olabiliyoruz. iOS cihaza sahipseniz ve tarayıcı olarak Chrome kullanıyorsanız ve web sitelerinde kayıtlı şifrelerinizi yedeklemek istiyorsanız sizlere bu yazımızda chrome şifrelerini nasıl yedekleyeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek iOS cihazınızda Chrome şifrelerini nasıl yedekleyeceğinizi öğrenmiş olursunuz.

iPad ya da iPhone cihazınızda yer alan Chrome tarayıcısının son sürümünü güncelledikten sonra basit adımlar sayesinde şifrelerinizi yedekleyebilirsiniz. Yedekleme işlemini gerçekleştirmek için Chrome Ayarlar’ına girin. Daha sonra Şifreler kısmına basın. Ardından karşınıza şifrelerin yer aldığı liste çıkacaktır. Sayfayı en aşağıya doğru kaydırın ve şifreleri dışarı aktar seçeneğine basın.

Touch ID ya da parolanız ile işlemi gerçekleştirdikten sonra şifrelerinizin yedeğini nereye kaydetmek istediğinizi seçebilirsiniz. Bu işlem için Google Drive’ı da tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere iOS cihazlarda Chrome şiflerini nasıl yedekleyeceğiniz konusunda bilgi verdik. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz