Google Asistan Ne İşe Yarar? Google Asistan Türkçe Kullanma

/ 10 Ocak 2019 / 736 / yorumsuz
Google Asistan Ne İşe Yarar? Google Asistan Türkçe Kullanma

Google Asistan Ne İşe Yarar? Google Asistan Türkçe Kullanma

 

Google tarafından geliştirilen akıllı asistan olarak adlandırılan yapay zeka sistemi Türkçe olarak hizmet vermeye başladı. Google Asistanının Türkçe olarak hizmet vermesinden sonra vatandaşların bu asistana olan ilgisi daha çok artarak ne gibi hizmetler veriyor olduğu düşünülmeye başlandı. Google tarafından yapılan son gelişmeler ile birlikte yapay zeka modelinin kişisel bir asistana dönüşmesini gösteren sistem adı gibi insanlara yardımcı olan tam bir asistan olduğunu gösteriyor. Günlük yaşantınızda ki asistanınız ne yapıyorsa aynı şekilde çalışabilen Google asistansizin yerinize randevu alabilir, işlerinizi düzenleyebilir ve yazılımsalkriterleri içerisinde doğaçlama yapabilir.

 

Google Asistan Ne Yapar?

 

Google tarafından desteklenerek oluşturulan yapay zeka çıkışlı Google asistan sistemi sizlerin günlük yaşantınızda yardım alarak yaptığınız işlemleri aynı şekilde adı gibi asistan görevi görerek onun yardımınızla yapmanızı sağlamaktadır. Telefonunuz üzerinden vereceğiniz komutlar ile birlikte sizlerden duyduğu komutları uygulamaya başlayan Google asistan sizlerin her an yanınızda olarak sizlerin yükünü hafifletir. Google asistan sistemine vereceğiniz komutlar ile yapılabilecek bazı işlemler;

“Arda’yı ara, 5482338522 telefon et, SMS gönder, Whatsapp’dan video gönder. Sabah 8’e alarm kur. Alarm zamanlayıcısını göster, düzenli olarak alarm kur. Takvime akşam yemeği adında bir etkinlik ekle, ajanda toplantısını göster. Alışveriş listemi göster, alışveriş listeme meyve ekle” gibi komutlar Google asistan tarafından yapılabilecek komutlardır.

 

Google Asistan Hangi Cihazlarda Yer Alacak

 

Google asistan teknoloji dünyasının içerisinde yer alan tüm akıllı telefonlar için sunulacak. Türkiye’de bulunan tüm kullanıcılar Google asistanı kullanabilecek. Google asistan bünyesinde yer alan 300 farklı yeteneğin 250’sini ülkemizde kullanabileceğiz. Google tarafından üretilen yapay zeka sisteminde yer alan veri tabanının Google merkezine direkt bağlı olması ile birlikte birçok geniş bir ağ içerisinde bilgiler çekebiliyor ve böylelikle gerçek bir asistan olabilmektedir. Yeni yapılan yazılımlar sayesinde farklı bir ara yüze sahip olması farklı hizmetleri de Google hizmetler adı altında toplayabiliyor. Bu yüzden kullanan kişiler arasından verilecek her komut size yardımcı olacak işlemler ile sonuçlandırılacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.