Mark Zuckerberg, Facebook yöneticilerine Android telefonları kullanmalarını emretti!

/ 15 Kasım 2018 / 551 / yorumsuz
Mark Zuckerberg, Facebook yöneticilerine Android telefonları kullanmalarını emretti!

 

Zuckerberg Android işletim sisteminin kullanılmasını istiyor

 
Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, yönetim ekibine The New York Times‘a göre sadece Android telefonlarının kullanılmasını emretti. Karar, Apple CEO‘su Tim Cook‘un MSNBC röportajında ​​Facebook’u “kişisel yaşamınızda” barındıran bir hizmet olduğu için eleştirmesinden sonra gerçekleşti.

Cook, Mart ayında yapılan bu yorumlarda, Zuckerberg’in Cambridge Analytica skandalıyla ilgili ayakkabılarıyla uğraşırken ne yapacağını soran bir sorudan dolayı “Bu durumda olmayacağım” diyerek reddetti. Cook’un yorumları “ Zuckerberg göre,”çileden çıkardı NYT. Zuckerberg , Recode’a verdiği röportajda kısa bir süre sonra , Cook’un “son derece dilli(boş konuşan , çok konuşan)” olduğunu söyleyen yorumlarının bulduğunu ve “Hepimizin Stockholm sendromu almamasının ve sizi zorlamak için çalışan şirketlerin sizi daha fazla ikna etmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Senin önemseniyor bana çok saçma geliyor. ” şeklinde bir açıklama getirdi.

New York Times gazetesine verdiği demeçte , “Uzun süredir çalışanlarımızı ve yöneticilerimizi Android’i kullanmaya teşvik ettik çünkü dünyadaki en popüler işletim sistemi” dedi.

NYT’nin raporunda, Cook’un saldırgan yorumlarının doğrudan Android’in sadece düzenini yayınlamak için Zuckerberg’i kışkırttığı açık değildir. Ancak, Amerikan yöneticilerinin Android’i kullanmaları için hala mantıklı bir karardır. Android, Güney Amerika, Avrupa, Rusya, Güney Asya ve Orta Doğu’nun bazı bölgeleri dahil olmak üzere ABD dışındaki birçok bölgede baskın işletim sistemidir.

Aynı zamanda iyi bir iş kararı. Eklenti olarak diğer teknoloji şirketleri çalışanları Android telefonlarını kullanmaya teşvik ettiler. ABD’li teknoloji çalışanları bu telefonları daha az kullanma eğilimindedir, bu da uygulamalar üzerinde çalışırken kör bir nokta oluşturur. Android ve iOS’un uygulama geliştirme ve kullanıcı deneyimlerini etkileyebilecek gerçek farklılıkları var.

Bununla birlikte, hepsi de iPhone’lar için kullanılmakta olan blok zincir lideri David Marcus, VP ve VR Andrew “Boz” Bosworth dahil olmak üzere birkaç Facebook yöneticisinin Twitter etkinliğini denetledik, bu yüzden Zuckerberg’in isteği tam olarak uygulanmadı veya bu insanlar iPhone’larını kişisel yaşamlarında kullanıyorlar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.