Nasıl Oyun Yapılır?

/ 2 Ocak 2018 / 1.145 / yorumsuz
Nasıl Oyun Yapılır?

Nasıl Oyun Yapılır?

Grafik işlemcilerin muazzam hız gücüne ulaşması ve sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri ile beraber oyun sektörü de güç kazanmaya devam ediyor. Son yılların en hızlı büyümesine imza atan oyun sektörü profesyonel şirketler kadar bireysel kullanıcılara da para kazanmanın kapılarını aralıyor. Özellikle de Indie Developers ismi ile anılan bağımsız oyun geliştiricileri bireysel olarak oyun üretmeyi amaçlayan kişilerin umut ışığı oluyor.

Oyun Yazılımı Nasıl Yapılır?

Kendi oyununuzu geliştirmek istiyorsanız öncelikle bu alanda kendinizi mesleki olarak geliştirmeniz gerekir. Buna ek olarak mutlak suretle oyun motoru ismi ile anılan yardımcı programları edinmeniz gerekiyor. Bu alanda ücretsizden oldukça yüksek fiyatlara satılan pek çok seçenek bulunuyor. Game Maker, Unity 3D, CryEngine ve Unreal Engine bu alanda öne çıkan oyun motorları olarak kabul edilirken büyük firmalar ise bu alanda kullanmış oldukları oyun motorlarını kendileri üretmeyi tercih etmektedir.

Oyun Yazarken Hangi Programlama Dili Kullanılır?

Aslında kullanılacak olan programlama dilinin belirlenmesindeki en önemli faktör kullanılacak olan oyun motoru seçimidir. Örnek vermek gerekirse CryEnginee oyun motorunu tercih eden kişinin C++ dilini kullanması gerekirken tercihini Unity 3D’den yana kullanan kişilerin ise C# ve Java Script dillerini kullanma şansı bulunmaktadır. Ancak en çok kullanılan programla dilleri olarak bu iki seçenek öne çıkmaktadır. Oyun programlamaya başlangıç için programlama dillerini öğrenmeniz, kendinizi bu alanda sürekli geliştirmeniz ve eğitim programlarınıza katılımınız zorunludur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.