Netflix Akıllı İndirme Tuşunu Açma

/ 19 Mart 2019 / 553 / yorumsuz
Netflix Akıllı İndirme Tuşunu Açma

Dijital dizi ve filmlerin izlendiği uygulama olan Netflix akıllı indirme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Son dönemlerde popüler uygulama olan Netflix, kullanıcılara ilk 1 ayı ücretsiz deneyim olarak sunuyor. Android ve iOS cihazlar için son gelen güncellemede de yeni özellik yani akıllı indirme işlemi geldi. Akıllı indirmenin ne işe yaradığı, nasıl indirileceğinden bahsedelim.

Netflik Akıllı İndirme Ne İşe Yarar?

Akıllı indirme işlemi Netflix’te bir dizi izlerken diğer bölümün önceden inmesi için bu özellik güncelleme ile gelmiştir. Bu indirmeyi yapması için de cihazın Wi-Fi’ ye bağlanması gerekmektedir.

Dizinizi izlerken diğer bölümü indiriyor ve siz diğer bölüme geçtiğiniz zaman sonraki bölümü indirip hazır hale getiriyor. Akıllı indirme özelliği sayesinde dizinizi izlediğiniz ve bitirdiğiniz zaman izlemiş olduğunuz diziyi siliyor ve yer kapasitesi konusunda sorun yaşanmamasını sağlıyor. Akıllı indirme sayesinde dizinizin diğer bölümüne geçtiğiniz zaman izleme konusunda sıkıntı yaşamadan, donmadan rahat bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

Akıllı İndirme Özelliğini Açma

  • Android ya da iPhone cihazlarınızda bu özelliği aktif konuma getirmek için ilk olarak menüye tıklayın.
  • Ardından uygulama ayarlarına geçiş yapın.
  • Sonra ise indirilenler bölümüne tıklayın.

Akıllı indirme bölümü karşınıza çıkacaktır. Aktif hale getirdiğiniz zaman akıllı indirme özelliği açılacaktır. Bu özelliği kapatmak isterseniz de yukarıda olan adımları aynı şekilde takip ederek aktif durumu kapatarak akıllı indirme özelliğini kapatmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.