iPhone App Store Otomatik Güncelleme Açma

/ 20 Mart 2019 / 549 / yorumsuz
iPhone App Store Otomatik Güncelleme Açma

Eğer siz de iPhone kullanıcıysanız, güncellemelerinizi otomatik hale getirmek istiyorsanız ve nasıl otomatik konuma getireceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızda yardımcı olacağız. iOS işletim sistemine sahip olan iPhone, iPad, Mac cihazlarda App Store’dan gelen güncellemeleri otomatik olarak alabilirsiniz. Otomatik güncellemeyi etkinleştirdiğiniz zaman gelen güncellemeler kendiliğinden güncellenir. Otomatik güncellemeyi açmak istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

App Store Otomatik Güncelleme Açma İşlemi

Apple’ın iOS işletimine sahipseniz otomatik güncellemeyi açarak Wi-Fi ya da mobil ağ üzerinden güncellemenizi yapabilirsiniz. Ancak bazı uygulamaların indirme boyutları fazla olduğun için mobil ağ üzerinden güncelleme yapmamanızı tavsiye ederiz.

Appstore

App Store otomatik güncellemeyi etkinleştirmek için ilk olarak Ayarlar bölümünüze geçiş yapın. Ardından en üst kısımda bulunan adınızın ve soyadınızın olduğu bölüme girin. iTunes ve App Store yazan bölüme tıklayın. Tıkladığınız alanda bulunan Güncellemeler bölümünde anahtarı aktif hale getirdiğiniz zaman otomatik güncelleme açılmış oluyor.

Otomatik güncellemeyi aktif duruma getirdiğiniz zaman yeni satın alınan uygulamalar, yeni gelen güncellemeler artık otomatik olarak gerçekleşecektir. Aynı zamanda girdiğiniz alanda bulunan hücresel veriyi kullan alanını aktif ettiğiniz zaman güncellemeleriniz mobil ağ üzerinden olacaktır.

Fakat indirme boyutu fazla olan uygulamaları indirmeyeceğini de belirtelim. 150MB boyutlu verinin altında olan güncellemeler hücresel veri üzerinden yapılacaktır. Üst boyutta olan güncellemeler ise Wi-Fi olduğu zaman yapılacaktır. Yani Wi-Fi olduğu zaman tüm güncellemeler otomatik yapılır ve Wi-Fi yoksa mobil veri üzerinden en fazla 150MB güncellemeler yapılır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.