Netflix’te Ebeveyn Denetimleri nasıl kurulur?

/ 23 Aralık 2018 / 531 / yorumsuz
Netflix’te Ebeveyn Denetimleri nasıl kurulur?

 

Netflix’te Ebeveyn Denetimleri nasıl ayarlanır?

 

Netflix, kullanıcı profillerini oluşturmanıza her zaman izin vermiştir, bu sadece bir nimet değildir, böylece çocuklarınızı yetişkinlere yönelik içerik izlemelerini durdurabilirsiniz.

Ancak şimdi Netflix, çocuklarınıza ne izlemeye izin verdiğinizi kontrol etmek için daha ayrıntılı bir yol sunuyor. Çocuklarınızın online hizmetlerini kullanırken güvenliğini sağlamanın başka bir yolu var.

Varsayılan olarak, yeni bir kullanıcı profili oluşturduğunuzda ‘Çocuk?’ Seçeneğini işaretliye bilirsiniz. Bu kutuyu tıklayın ve mevcut içeriğin ‘Sadece küçük çocuklar’ veya ‘Daha yaşlı çocuklar ve daha genç’ için uygun olup olmadığını seçin.

 

Gençler için Çocuk kutusunu işaretlemez iseniz, bunun yerine ‘İzin verilen TV programları ve filmler’ açılan kutusunu kullanın ve ‘Gençler için ve aşağı’ seçeneğini belirleyin.

 

Netflix’te içeriği nasıl PIN korumalı yapabilirim?

 

Netflix’in sunduğu başka bir şey, ancak açık olmayan, bir PIN oluşturma ve ardından hesabınızda bulunan içerik düzeyini seçme yeteneğidir.

Bunu yapmak için, bir web tarayıcısında hesabınıza giriş yapın, sağ üstteki açılır menüyü tıklayın ve ‘Hesap’ı seçin.

 

Daha sonra, AYARLAR bölümünde, Ebeveyn Denetimleri’ni tıklatın. Tercih ettiğiniz PIN kodunu girin ve Kaydet’i tıklayın. Bu, hangi içeriğin PIN girmeden izlenebileceğini ayarlayabileceğiniz grileştirilmiş kaydırıcıyı etkinleştirir.

 

Yenilikler, çocuklarınızın izlemesini istemediğiniz, engellenen TV şovlarının veya filmlerinin bir listesini oluşturma yeteneğidir. Netflix bunu şöyle anlatıyor: “Her ailenin farklı olduğunu ve ebeveynlerin farklı yaşlarda izlemeye uygun olduklarını hissettikleri farklı bakış açılarına sahip olduklarını biliyoruz. Netflix hesapları için belirli bir olgunluk düzeyinde tüm içerikler için zaten PIN koruması sağlıyoruz. Belirli bir seri ya da film için PIN koruması, ailelere rahat edebilecekleri kararlar alabilmeleri için ek bir araç sunar. ”

Dolayısıyla, engellemek istediğiniz şovun veya filmin adını yazmaya başlayın ve ardından arama sonuçlarında tıklayın. Netflix’in kendi kürasyonuna(içerik sunma gibi) güvenmek yerine, engellenen şovların bir listesini bu şekilde oluşturabilirsiniz.

 

‘Belirli başlıkları sınırla’ bölümünü görmüyorsanız, henüz hesabınıza aktarılmamış olabilir. Ancak, AYARLAR bölümündeki Ebeveyn Denetimlerinin altında bulunan ‘Test Katılımı’ seçeneğini tıklayarak bunu deneyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.