PS4’te VPN nasıl kullanılır ve kurulumu yapılır?

/ 28 Ekim 2018 / 2.691 / yorumsuz
PS4’te VPN nasıl kullanılır ve kurulumu yapılır?

PS4’te VPN nasıl kullanılır?

Akıllı telefonunuzda bir VPN kurmak kadar kolay olmayabilir, fakat hala PS4‘te bir VPN kullanmak mümkündür.

PlayStation Store‘da PS4 için resmi VPN uygulamaları bulunmamakla birlikte, PS4‘te coğrafi kilitli içeriğe erişmek, yeni PS4 oyunlarına erken erişim sağlamak , çevrimiçi bağlantıları iyileştirmek ve daha fazlasını geliştirmek için bir VPN kullanmanın üç yolu vardır.

 

Wi-Fi yönlendiriciniz üzerinden PS4 VPN kurulumu nasıl yapılır?

PS4‘ünüzde bir VPN kullanmanın en kolay yolu, Wi-Fi yönlendiricinizde bir VPN kurmaktır. Bunu yapmanın iki yolu vardır. İlk önce, ExpressVPN gibi yerleşik VPN erişimi olan yeni Wi-Fi yönlendiricilerinden birini satın alabilirsiniz. Biraz pahalıya mal olsa da, konsolunuza bir VPN kullanmanın en kolay yolu (ve evinizdeki Wi-Fi’ınıza bağlı başka herhangi bir cihaz) ama yapabileceğiniz tek yol bu değil.

Ayrıca bir VPN aboneliği alabilir ve Wi-Fi yönlendirici ayarlarınızda VPN ayrıntılarını manuel olarak girebilirsiniz. Sorun, VPN sağlayıcısına ve Wi-Fi yönlendiricisinin markasına bağlı olarak, adımların değişmesidir, yani bunu nasıl yapacağımızı açıklamak neredeyse imkansızdır.

NordVPN , tercih edilen VPN‘mizdir. Bu yüzden, yerleşik bir VPN ile bir yönlendirici satın almak yerine, bunu yapmak istiyorsanız iyi bir seçenektir. Kendi yönlendiricinizde web sitesinde nasıl yapılacağı hakkında birçok öğreticiye sahiptir.

Mac’iniz üzerinden PS4 VPN kurulumu nasıl yapılır?

Ev ağınızın tamamını bir VPN üzerinden çalıştırmak istemiyorsanız, başka bir yol ise, her ikisine de sahipseniz bir Mac ve bir Ethernet kablosu kullanmaktır. Başlamadan önce Mac‘inizin bir Ethernet bağlantı noktasına ve Wi-Fi adaptörüne sahip olduğundan ve konsolunuzun menzilinde olduğundan emin olun.

Bir VPN sağlayıcısına da üye olun. Seçim konusunda yardıma ihtiyacınız varsa en iyi Mac VPN‘leri inceledik ve NordVPN‘i öneriyoruz. Siz isterseniz farklı Mac VPN‘lerine göz atabilirsiniz.

1. Seçtiğiniz VPN yazılımını yükleyin.
2. Bir Ethernet kablosunu Mac‘inizin ve PS4‘ün arkasına takın.
3. Sistem Tercihleri> Paylaşma‘ya gidin ve sol taraftaki listeden İnternet Paylaşımı‘nı seçin.
4.Bağlantınızı paylaşın‘ açılır menüsünden Kablosuz‘u seçin.
5.Kullanan bilgisayarlara‘ listesinden, Ethernet işaretli olduğundan emin olun.
6. Mac ile PS4 arasındaki internet bağlantınızın paylaşımını etkinleştirmek için listedeki İnternet Paylaşımının solundaki kutuyu işaretleyin. Başarılı olursa yeşil bir simge görüntülenecektir.
7. Mac‘inizdeki VPN yazılımını açın ve seçtiğiniz sunucuya bağlanın.
8. PS4‘ünüzde Ayarlar> Ağ Ayarları> İnternet Bağlantısını Kur> LAN Kablosunu Kullan seçeneğine gidin ve Kolay bağlantı yöntemini seçin. Bu, Ethernet bağlantınızı otomatik olarak tarar ve kurar.
9. İstendiğinde “Proxy Sunucusunu Kullanmayın” seçeneğini seçin.
10. İnternet bağlantınızı istediğiniz zaman test edebilirsiniz ve eğer her şey yolunda gittiyse, PS4‘ünüz artık bir VPN üzerinden internete bağlanmalıdır.

PC’den PS4 VPN kurulumu nasıl yapılır?

PC kullanarak PS4‘ünüzde bir VPN‘ye bağlanmanın bir yolu da vardır ve esasen Mac ile aynı yöntemdir, fakat İnternet Paylaşımı‘nın Windows eşdeğerini kullanır. Yukarıda olduğu gibi, bir VPN sağlayıcısına kaydolduğunuzdan emin olun. En iyi oyun VPN‘lerini seçebilirsiniz, kimi seçeceğinizden emin değilseniz, yine de VPN‘miz NordVPN‘dir .

1. Seçtiğiniz VPN yazılımını PC‘nize yükleyin.
2. PC‘nizin ve PS4‘ün arkasına bir Ethernet kablosu takın.
3. Denetim Masası> Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açın ve pencerenin sol tarafındaki Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir‘i seçin.
4. Seçtiğiniz VPN‘nin başlığına sahip simgeyi sağ tıklayın ve Özellikler‘i tıklayın.
5. Paylaşım sekmesini açın ve ‘Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver’ seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
6. Ev Ağı Bağlantısı‘nı seçin ve PS4‘ünüzle paylaşmak istediğiniz açılır menüden evdeki internet bağlantısını seçin.
7. PS4‘ünüzde Ayarlar> Ağ Ayarları> İnternet Bağlantısını Kur> LAN Kablosunu Kullan seçeneğine gidin ve Kolay bağlantı yöntemini seçin. Bu, Ethernet bağlantınızı otomatik olarak tarar ve kurar.
8. İstendiğinde “Proxy Sunucusunu Kullanmayın” seçeneğini seçin.
9. İnternet bağlantınızı istediğiniz zaman test edebilirsiniz ve eğer her şey yolunda gittiyse, PS4‘ünüz artık bir VPN üzerinden internete bağlanmalıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.