PS4’ün Kapanmasına Neden Olan Sorun Nedir?

/ 6 Ağustos 2019 / 538 / yorumsuz
PS4’ün Kapanmasına Neden Olan Sorun Nedir?

PS4 kullanıcılarının başına farklı bir problem geldi. Ortaya çıkan bu sorun konsolun mesajlaşma sistemine gelen mesaj tüm konsolun sistemini ele geçiriyor ve kullanılmaz hale geliyor. PS4 kullanıcılarının başına gelen bu sorun, kullanıcılar için büyük problem teşkil ediyor. Eğer PS4 üzerinden karşı taraftan belirli bir karakter içeren mesaj alırsanız konsol önce takılıyor daha sonra da kapanıyor.

Konsolun bu şekilde hata vermesi sonucu kullanıcılar tarafından çözüm için fabrika ayarlarına geri çevriliyor. Daha önce iPhone tarafından bu tarz bir sorun yaşanmıştı. Yaşanan soruna göre WhatsApp üzerinden mesaj attığınız zaman, mesajlarda bulunan belli karakterler WhatsApp’ın açılmasına engel oluyordu. PS4’de de belirli karakterler sonucu konsolda yaşanan sıkıntı sonucu olarak Sony tarafından cevap geldi.

Sony tarafından PS4’ün bu sorunun çözülmesi için yeni bir güncelleme yayınlanacaktır. Fakat bu sorunun şimdilik çözümünü arıyorsanız, fabrika ayarlarına dönmeden çözümünü bulabilirsiniz.  Eğer bu yazımızı okuyorsanız ve PS4 tarafından bu tarz bir sorunu yaşamadıysanız, yaşanmamasını da istemiyorsanız mesaj kısmını özel olarak değiştirin. Özel yaptığınız zaman karşı taraftan size mesaj gelmeyecektir. Karakteri alamayacağınızdan dolayı konsolda sıkıntı yaşamazsınız.

Sony tarafından gelecek olan güncellemenin ardından mesaj alanınızı özelden çıkarabilirsiniz. Mesajlarınızı kapatmak için de ayarlar- hesap yönetimi- gizlilik ayarları adımlarını takip ederek mesajınızı kapalı konuma getirebilirsiniz. Güncelleme gelene kadar bu şekilde idare ederek konsolunuzda sorun yaşanmamasını önlemiş oluruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.