Samsung Galaxy Watch Geniş İncelemesi

/ 12 Eylül 2018 / 4.483 / yorumsuz
Samsung Galaxy Watch Geniş İncelemesi

Samsung Galaxy Watch Geniş incelemesi

 

Giriş

Akıllı saatler – pek çok kişi tarafından kuzu ve bir fad olarak reddetti. Zayıf pil ömründen dolayı inananlar bile yatırım yapmaktan uzak duruyorlar. Yeni Galaxy Watch, eleştirmenleri ele almak için cevap veriyor mu?

Yeni Galaxy Watch ile Samsung, Gear S3 ve Gear Sport akıllı saatlerinden tasarım ipuçlarını ve dayanıklılığını bir araya getirerek iki boyutta ve üç renkte sunarak daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

 

Galaxy Watch, Tizen 4.0, isteğe bağlı LTE ve yeni bir HRM modülü olan yeni sağlık, zindelik ve smartwatch özelliklerine sahiptir, oh – ve Bixby’nin görünümünü ilk kez bileğinize getirmeyi unutmamalıyız.

Yeni Galaxy Watch Samsung’un en çekici akıllı saatini henüz sunacak kadar mı?

 

Samsung Galaxy Watch (46mm) modele özgü spesifikasyonlar:

 • Kutu: Paslanmaz çelik – Siyah çerçeve ile gümüş
 • Ekran: 1.3 “(33mm) Dairesel Tam Renkli Süper AMOLED (360 x 360), Her Zaman Açık Ekran seçeneği, Corning Gorilla Glass DX +
 • Pil: 472 mAh, WPC tabanlı kablosuz şarj
 • Boyutlar: 46 x 49 x 13 mm
 • Wight: 63 g ( kayışsız )
 • Askı: 22 mm (Değiştirilebilir)

Samsung Galaxy Watch (42mm) modele özgü spesifikasyonlar:

 • Gövde: Paslanmaz çelik – Siyah bezel ile Midnight Siyah / Rose Gold çerçeveli Rose Gold
 • Ekran: 1.2 “(30 mm), Dairesel Tam Renkli Süper AMOLED (360 x 360), Her Zaman Açık Ekran seçeneği, Corning Gorilla Glass DX +
 • Pil: 270 mAh, WPC tabanlı kablosuz şarj
 • Boyutlar: 41,9 x 45,7 x 12,7 mm
 • Wight: 49 g ( kayışsız )
 • Askı: 20 mm (Değiştirilebilir)

Samsung Galaxy Watch teknik özellikleri:

 • Dayanıklılık: Suya Dayanıklı (5ATM / 50 metre), IP68, MIL-STD-810G Sertifikalı
 • İşletim Sistemi: Tizen Tabanlı Giyilebilir OS 4.0
 • Yonga seti: Exynos 9110 Çift Çekirdekli 1.15GHz CPU
 • Depolama: 4GB Dahili Bellek
 • Bellek: LTE – 1,5GB RAM / Bluetooth – 768MB RAM
 • Bağlantı: 3G / LTE, Bluetooth 4.2, Wi-Fi b / g / n, NFC, A-GPS / Glonass
 • Sensörler: İvmeölçer, Gyro, Barometre, yeni HRM, Ortam Işığı
 • Misc: Bixby, Mikrofon, titreşim, hoparlör
 • Uyumluluk: Samsung, diğer Android: Android 5.0 veya üstü, iPhone: iPhone 5 ve üstü, iOS 9.0 veya üstü

Daha geniş bir kitleye hitap etmek için Samsung, Gear and Health uygulamalarını iOS için kullanıma sunarak geçtiğimiz yıl Android’e olan bağımlılığını kırdı, ancak Samsung veya hatta Android telefona sahip olmadığından çok fazla fedakarlık ediyor musunuz?

Biz bir taşla iki kuş vurmak için fırsat alacağını düşündü ve bizim güvenilir iPhone tutarak, biz öğrenmek için iş-ve-play bir hafta bizim bileğine 46mm Gümüş Samsung Galaxy İzle bağladı.

 

Donanım

Galaxy Watch paketinin her iki boyutu Samsung’un Super AMOLED’i 360×360 çözünürlüğe sahip görüntüler. 46mm Galaxy Watch’ın ekran boyutu 1.3 inçtir ve 282 DPI elde edilirken, 42 mm’lik varyant 1,2 derecelik fiziksel olarak daha küçük bir ekrana sahiptir, ancak daha yüksek bir piksel yoğunluğu 302 DPI’dır.

Ekran kalitesi ve renk sunumu, Samsung’un standart aydınlatma özelliklerine sahip olup, ışık sensörü, tüm aydınlatma koşullarında görüntüleyebileceğimiz bir ekran sunmak için kullanılırken, sadece harika görünen içeriğe sahiptir.

Beklendiği gibi, fiziksel olarak daha küçük olan 42mm Galaxy Watch’dan kaynaklanan diğer önemli fark, daha büyük Galaxy Watch’un 472mAh değerine kıyasla 270mAh’lik bir pil kapasitesine sahip olmasıdır. Samsung Galaxy Watch 46mm modelinde 7 güne kadar pil ömrüne ve 42mm modele ışık kullanımına göre 4 güne kadar teklif veriyor. Bunu daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

 

 

Galaxy saatinin tüm çeşitleri Samsung’un yeni Exynos 9110 Dual core SoC modelini 1.15GHz’de kullanıyor. Bu daha verimli 10nm SoC, akıllı saatler için özel olarak geliştirildi ve Gear S3 ve Gear Sport’a güç veren 14nm Exynos 7270 SoC’ye kıyasla daha fazla pil ömrünü serbest bırakmalı.

Yeni 9110 SoC’nin, Galaxy Watch ile geçirdiğimiz süre boyunca, her zaman pürüzsüz kaldığını ve uygulamalarla ilgili herhangi bir yavaşlama veya performansla ilgili sorun yaşamadık.

Yeni işlemci hoş bir gelişme olsa da, jüri Samsung’un uygulama ve medya için yalnızca 4GB depolama alanına sahip olma kararını verdi. Spotify uygulamasının kurulumunu takip eden kutudan (veya paketimizde kabarcık sargısı), 52MB 10 pist test albümümüzün (160 kbps’de kodlanmış) aktarılması ve birkaç ekran görüntüsünün alınmasıyla 1.43GB ücretsiz olarak kaldık. Bu medya veya uygulamadaki yoğun kullanıcıların mücadele edebileceğini düşünüyoruz.

768MB’lık RAM, her şeyi bir arada tutarken, LTE varyantı için yay ise 1,5GB’a iki katına çıkar. LTE modelinin yüksek bellek kapasitesi daha iyi bir genel performansa yol açabilir, ancak bunu doğrulayamaz.

Yeni kalp atış hızı sensörüne ek olarak, Galaxy Watch’un fitness yetenekleri, bir ivmeölçer, barometre ve gyro sensörü içeren olağan şüpheliler tarafından destekleniyor.

 

 

Akıllı telefonunuza ve kablosuz kulaklığınıza bağlamak için Bluetooth v4.2 ile bağlantı kurulmaktadır. Wi-Fi 802.11 b / g / n 2.4 Ghz, Galaxy Watch’ın kablosuz ağlarınıza bağlanmasını sağlar. Gömülü eSIM ile 3G / LTE varyantları akıllı telefonunuza tamamen bağlı kalmanızı sağlar.

Samsung Ödemeli destek, Samsung’un MST işlevselliğini terk ettiği için NFC’nin nezaketiyle geliyor, bu da sadece manyetik bir şeritle sabitlenmiş kartlarınızdan herhangi birini taklit edebildi. Samsung Pay destekli bir akıllı telefonunuz yoksa, Samsung Saat’i Galaxy Watch’da ayarlayamaz ve kullanamazsınız.

Yer izleme, GPS / GLONASS’ın izniyle sağlanır.

 

Pil ömrü

Samsung’un bir akıllı saat taktığı 46mm Galaxy Watch’da ışıklar 472 mAh pille devam ediyor. Daha küçük 42mm Galaxy Watch’ın bataryası 270mAh batarya ile birlikte 46mm’lik daha büyük kapasitenin sadece% 57’sine sahip.

Şarj istasyonunu ofiste bırakarak – bildiğimiz riskli bir hareketle, Galaksi Saatini bileğimize taktık ve her zamanki hafta sonu rutinimizi üstlendiğimiz uzun bir haftasonu için ayrıldık. daha az değil. Bilinçli olarak, saatin merak uyandırmak için kullanılmasını ve gerçek dünya kullanımımızı en iyi şekilde temsil etmek için arkadaşlarımıza ve ailemize göstermekten kaçınıyoruz.

Yine de bahsetmeye değer birkaç nokta:

Bixby sesli komutunu her zaman ‘Hi Bixby’ için dinleme özelliğini aktif bıraktık.

Yeni HRM modülü ve stres takibi ile ilgili merakımız, gündüz ve gece boyunca en doğru okumaları almak için ‘Otomatik İK ayarı’ ve ‘Otomatik stres ayarı’ ayarını ‘Her Zaman’ olarak ayarlamamızı sağladı. Bu, batarya kullanımımızı kesinlikle artıracaktır; eklenmiş bilgiler için almaya istekli olduğumuz bir isabettir.

Hem ‘office’ hem de ‘home’ Wi-Fi ağlarını saatlere ekledik ve ayarlar içinde Wi-Fi’yi ‘Auto’ olarak ayarladık. Biz tweaked sadece diğer ayarları ekran ayarları ile ilgili idi:

 • Parlaklık = 50%
 • Otomatik düşük parlaklık = açık
 • Ekran zaman aşımı = 15 sn
 • Standart ‘Frontier’ saat yüzü seçildi
 • Pil yönetimi ‘Varsayılan’ olarak ayarlandı

% 100 şarj ile, Galaxy saat 2d 13h 32m bir pil ömrü tahmin etti. ‘Güç tasarrufu’, çağrılar, mesajlar, bildirimler, Wi-Fi kapama ve performansı sınırlama dışındaki tüm fonksiyonları kapatarak, gri tonlu Ana ekran pahasına 7 d 3h 6m verir. ‘Sadece izle’ modu, seçtiğimiz 41d 21h 15m’lik kullanım miktarını serbest bırakacaktı.

Test sırasında, saatin% 11’ini vurarak ofisten uzakta olduğumuzdan, pil ömrünün kaygısını önlemek için ‘güç tasarrufu modunu’ etkinleştirdik. Bu ‘güç tasarrufu modu’ ek bir 12 saat ömrünü tamamladı.

 

Ek akü testleri

Samsung Müzik uygulamasını kullanarak 1 saatlik Müzik Çalma testimiz ve tam kapasitede Dr Dre BeatX kulaklıklarımıza bağlı yerel içeriği oynatmak için batarya% 8 oranında azaldı.

1 saatlik GPS testimiz pili% 4 oranında azalttı.

Bu, potansiyel olarak, müziği dinlerken maratonunuzu takip edebildiğiniz ve bitiş çizgisinde yedek suyu alabileceğiniz anlamına gelir.

 

Tizen 4.0

Google’ın Aşınma İşletim Sistemi’nin bir görünüm oluşturduğunu görebildiğimiz son söylentilerin aksine, Galaxy Watch Tizen’i dördüncü yinelemesinde tercih ettiği İşletim Sistemi olarak kullanmaya devam ediyor.

Daha önce Tizen’i Gear S3 ve Sport’un geçmiş incelemelerinde yaptığımız gibi eski zemini burada görmeyeceğiz. Aşağıda, Galaxy Watch’u test eden zamanımızda keşfettiğimiz yeni özelliklerin bir özeti yer almaktadır.

İzle yüzleri – belirli varsayılan saat yüzleri artık gerçek bir saatin hissini daha da güçlendirmek için ekstra mil gidiyor. Bileğinizi hareket ettirdiğinizde değişen gerçek zamanlı ışık efektleri sağlamak için her zamanki 3D efektler, tümleşik Gyro’dan yararlanılarak destekleniyor. Galaksiyi kulağınıza kadar tutun ve hatta bir klik sesi duyabilirsiniz. Hayatı değiştiren özellikler olmasa da, yine de hoş bir dokunuş.

 

İyi geceler modu – tek amacınız uyurken rahatsızlıkları önlemek. Etkinleştirildikten sonra, alarmlar ve sistem sesleri hariç tüm uyarılar kapatılırken, “Her zaman açık” işlevi, Uyanma hareketinin olduğu gibi devre dışı bırakılır. Bu seçenek ayrıca pil ömrünü uzatmalıdır.

Hızlı ayarlarınıza Goodnight modunu eklerken, bunu manuel olarak açıp kapatmayı da unutmayın. Saatinizin uykudayken ne zaman tespit ettiğini veya ‘rahatsız etmeyin’ benzeri bir zamanlamayı kullandığını temel alarak bunun otomatik olarak etkinleştirilmesi için bir yol isteriz.

Günlük asistan – sadece Android için mevcut, Samsung’un Apple’ın saatine karşı verdiği tepki. Galaxy saatiniz, size hava durumu, gün için yaklaşan programınız ve hatırlatıcılar gibi bir sabah brifingi verecek. Kalan hatırlatıcılar ve güne ait sağlık bilgileriniz de dahil olmak üzere, uyku düzeninize bağlı olarak, yatmadan hemen önce başka bir brifing alacaksınız.

 

Günümü izle yüzü – saat yüzünün dış tarafında gelecek 12 saat için programınızın özetini, takviminizde vurgulanan bir sonraki randevuyu görüntüler. Saat yüzünde bir randevuya dokunmak, çerçeveyi döndürürken randevular arasında geçiş yapmanıza izin verirken biraz daha fazla bilgi açılır. Son olarak, pop-up’a dokunmak notlar dahil randevuyla ilgili tüm detayları gösterir.

Bu, en sevdiğimiz saat yüzlerinden biri haline geldi ve iOS ile iyi çalıştı.

Bildirimleri yüksek sesle oku – Bluetooth kulaklıklarla bağlandığınızda bildirimleri okumak için metinden konuşmaya çalışın. Ağırlık antrenman eldivenlerimiz Galaxy Watch’ı kapsıyorken, egzersiz sırasında bunu faydalı bulduk. Kabul ettiğimiz benzersiz bir kullanım durumu, ancak yine de faydalıdır.

Bixby – ‘ev’ tuşuna iki kez basılarak etkinleştirildiğinde, bağlantısız olduğunuzda cihazda sıfır cihazla çalışabilmeniz için Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısı gereklidir. LTE versiyonları muhtemelen telefon olmadan çalışacak.

 

Sağlık ve Fitness

Geçtiğimiz yıl incelediğimizde , Samsung Gear Sport’u Fitness izleme yeteneklerinden dolayı kuzuladık . Sağlık ve Fitness bir önceliğe sahipse, muhtemelen bileğinize daha fazla fitness odaklı bir cihaz kullanmalısınız, ancak Samsung, çoğu insan için egzersizlerinizi sırasında Galaxy Watch’u bileğinizde tutmanızı sağlayacak şeyleri yeterince geliştirdi mi?

İyi bir başlangıç ​​içindeydiler ve revize edilmiş HRM modülüne ek olarak, Samsung, yakalanan kalp atış hızı verilerinin ölçümlerini ve dalgalanmalarını daha iyi yorumlamak için yazılımı ve destekleyici algoritmaları geliştirmek üzere California Üniversitesi ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği aynı zamanda daha sonra atriyal Fibrilasyon, Hipertansiyon ve Uyku Apnesi’ni daha iyi öngörmek için daha uzun vadeli sağlık analizlerine yönelik olarak aşağı yönde meyve vermelidir.

Günlük Etkinlik Takibi ve Sağlık

Galaxy Watch, adımlarınızı, katlarınızı, uykunuzu ve gün boyunca yakılan kcal’inizi izler. Doğruluk açısından, iki izleyici aynı değildir, ancak elde ettiğimiz ölçümler balo salonunda iyi bir performans sergilemiştir ve bu nedenle sonuçlarla hiçbir niteliğe sahip değiliz.

Mükemmel pil ömrüyle, 46mm Galaxy Watch uykunuzun kalitesini takip etmede daha etkilidir, gece boyunca şarj cihazının aksine bileğinize daha fazla zaman harcar. Sonuçta meydana gelen kayıt 4 derin uyku, derin, hafif, uyanık ve uyanıklık aşamalarını içerir. Yine, test cihazlarımızla karşılaştırıldığında, uyku izlemesi oldukça uzamıştı.

 

Karar

Son kararımızı vermeden önce, Galaxy Watch ile geçirdiğimiz süre boyunca gözlemlediğimiz başlıca noktalar bunlar.

Artıları

 • İki boyut ve üç renk çoğu için cazip seçenekler sunar
 • Mükemmel inşa kalitesi
 • 46mm Galaxy Watch çok geliştirilmiş pil ömrüne sahiptir
 • Spotify desteğine sahip birkaç saatten biri
 • Tizen, bir kaygan ve sıvı UI ile yaşla daha iyi olmaya devam ediyor
 • İyi günlük aktivite takibi, stres izleme ve uyku takibi artık geliştirilmiş pil ömrüyle yaşayabilir
 • Geliştirilmiş İKY – şimdi yürüme, koşma ve bisiklete binme gibi istikrarlı devlet etkinlikleri için beklendiği kadar iyi
 • Hızlı GPS kilidi
 • 50 metreye kadar su geçirmez
 • Samsung veya herhangi bir Android telefon gerektirmeyen iPhone’ları (sınırlı da olsa) destekler

Eksileri

 • Temel fitness verilerinin eksikliği – örneğin, yerleşik uygulamalardan Vo2 Max veya SWOLF
 • Off-line müzik severler veya ayak izi ağır uygulamalar için 4G Depolama sorunlu olabilir
 • Tizen – Uygulama ekosistemi, WatchOS veya Wear OS’den daha kısıtlayıcı
 • Pil ömrü bir öncelik ise, daha küçük 42mm modellerden kaçının.
 • Dahil olan silikon kayış fonksiyoneldir ancak tarih gecesi için bir posher ile takviye etmek istersiniz
 • Bixby’nin çalışma ve tartışmaya açıkken iOS ile çalışmasını sağlayamadık.
 • Mevcut versiyonda Samsung Sağlık iOS uygulamasına “stres” ölçümü geçmedi (Sürüm 1.5)
 • Çevrimiçi Samsung Sağlık sürümü yok
 • Ciddi fitness hayranları için harici kalp atış hızı monitörleriyle eşleştirilemez

Basitçe söylemek gerekirse, bu sadece Samsung’un en iyi akıllı saatidir. Önceki Gear S3 ve Sport üzerine inşa edilir. Herhangi bir alanda devrimci olmasa da, donanım ve yazılımdaki tüm değişikliklerin toplamı, çok yönlü bir evrimsel akıllı saatle sonuçlanır.

İyi görünümlü – sağ kayışla, sağlam ve harika bir ekrana sahip. 46mm formundaki Galaxy Watch artık kullanılabilir pil ömrüne sahip. Sağlık ve fitness yetenekleri, insanların çoğunluğunun ihtiyaç duyduğu bir maçtan daha fazlasıdır.

 

Bir iPhone kullanıcısı olarak, kısıtlamalarla yaşayabildiğinizden emin olmanız gerekir, bu durumda bileğiniz için harika bir alternatifiniz olabilir.

Bugün Samsung Galaxy Watch’u tavsiye eden bir sorunumuz yok. Ah, dediğini duyuyorsun, ama sensin ama! Samsung Galaxy Watch, bizim favori akıllı saatler değil bizim favori biridir ve eğer dışarı çıkıp bugün bir tane var eğer ateşli bir Samsung hayranı veya Android kullanıcısıysanız hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde Samsung’un geçit töreninde yağmur yağacak ufukta iki kara bulut var. İPhone kullanıcıları için, Apple Watch, daha geniş ekranlar ve her zamanki özellik güncellemeleriyle cazip gelebilir. Google’ın ilk dedikodusu olan smartwatch – Pixel artık bu yıl öngörüldüğü gibi görünmeyebilir. Snapdragons’ın yeni 3100 SoC ve Google’ın kendi geliştirdiği yeni güncellenen Aşınma İşletim Sistemi’nin geliştirilmiş bir saatine tanıklık etmeliyiz ki bu da Android sahiplerinin ilgisini çekecek.

MicroLED ekranlar gibi sarmalar altında önemli bir şeyi tutmayı başaramadıkları sürece, bunların hiçbirinin Samsung Galaxy Watch’ı sudan çıkarmasını beklemiyoruz. Ancak, bir süre daha beklemenizi tavsiye etmeyeceğimiz için, aksi takdirde bizi asla affetmeyeceksin.

Samsung Gear Sport ve Gear S3 için bu ne anlama geliyor?

Yeni Samsung Galaxy saatinin her alanda daha eski cihazlara sahip olması ve bir pazarlık yapmadıkça artık önlenmesi gerekiyor. Bu dünya için uzun olmadıklarından şüpheleniyoruz.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz