Samsung Galaxy Note 9 kamera incelemesi

/ 19 Eylül 2018 / 4.995 / yorumsuz
Samsung Galaxy Note 9 kamera incelemesi

Samsung Galaxy Note 9 kamera incelemesi

 

Olumlu

İyi pozlama 
Beyaz dengesi hemen hemen her zaman doğrudur 
Büyük Portre Modu performansı 
Yiyecek Modu inanılmaz 
Canlı renkler

Olumsuz

Kötü dinamik aralık (HDR)
Yiyecek Modu, görüntüleri sıcak
gösterebilir Fazla işleme, ayrıntılara zarar verebilir

Alt çizgi
8.5
Samsung Galaxy Note 9
Samsung tarafından

Samsung Galaxy Note 9 kamerada çok sayıda özellik, iyi pozlama, canlı renkler ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu hiçbir şekilde en iyisi değil, ama en üstteki yarışmacılara yakınlaşıyor.

Samsung’un gerçek high-end serisi olarak etiketlenen Galaxy Note serisi, piyasadaki en etkileyici cihazlardan bazılarına sahip. Rafine tasarım, daha güçlü özellikler, daha gelişmiş özellikler ve S-Pen özellikleri, yeni Samsung Galaxy Note 9’dan bekleyebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı . Daha sonra, bu sefer Samsung Galaxy S9 Plus tetikçi üzerinde artan bir yükseltme olan kamera var .

Bu tam olarak kötü haber değil – Samsung Galaxy S9 Plus harika bir kameralı cep telefonu. Samsung, harika bir şeyi daha iyi bir şeye çevirmeyi başarmış olabilir.

Hem Samsung Galaxy Note 9 hem de S9 Plus, 12MP dual sensörler ve çift diyaframlı objektif dahil olmak üzere aynı donanımı kullanıyor. Fark yazılımdadır; daha spesifik olarak, yapay zeka eklenmesi.

Samsung Galaxy Note 9 kamera özellikleri

Arka kameralar:

 • Geniş açılı Süper Hızlı Çift Piksel 12MP AF sensörü
  • Sensör boyutu: 1 / 2.55 ″
  • Piksel Boyutu: 1,4µm
  • Sensör oranı: 4: 3
  • 77 derece görüş alanı
  • Çift Diyafram: f / 1.5 modu, f / 2.4 modu
 • Telefoto
  • 12MP AF sensörü
  • Sensör boyutu: 1 / 3.4 ″
  • Piksel Boyutu: 1.0µm
  • Sensör oranı: 4: 3
  • 45 derece görüş alanı
  • f / 2.4 diyafram
 • Çift OIS (Optik Görüntü Sabitleme)
 • VDIS (Video Dijital Görüntü Sabitleme)
 • Optik zoom: 2x
 • Dijital zoom: 10X
 • Sahne optimizer
 • Kusur algılama
 • Modlar: Canlı Odak, Otomatik, Pro, Panorama, Çift Çekim, Süper Yavaş Mo, AR Emoji, Hyperlapse, HDR, Hareketli Fotoğraf
 • Video kaydı: 4K 60fps, 4K 30fps, QHD 30fps, 1080p 240fps, 1080p 60fps, 1080p 30fps, 720p 960fps, 720p 30fps

Ön kamera: 

 • 8MP AF sensörü
  • Sensör boyutu: 1 / 3.6 ″
  • Piksel boyutu: 1,22µm
  • Sensör oranı: 4: 3
  • 80 derece görüş alanı
  • F / 1.7 diyafram
 • Modlar: Selfie Odak, Selfie, Geniş Selfie

Samsung Galaxy Note 9 kamera uygulaması

Yarasadan sağa, kamera uygulaması oldukça kalabalık görünüyor. Üst kısımda çekim modları (Panorama, Pro, Canlı Odak, Otomatik, Süper Yavaş Mo, AR Emoji ve Hyperlapse) ve deklanşör düğmesinin yanında bir çok seçenek var (Ayarlar, Tam Ekran, Flash, Filtreler ve Kamera Dönüşü). Bunların hemen yanında Bixby Vision ve Zoom bulacaksınız. Samsung’un yoğun düzenine henüz aşina değilseniz, ilk başta biraz kafa karıştırıcı ve çok kafa karıştırıcı.

Seçenekler saldırı biraz zor olabilir ve kesinlikle bu uygulamayı kullanmak için bir öğrenme eğrisi var. Bununla birlikte, bu işlevler çekim yaparken ne ile etkileşime gireceğini gösterir, böylece kamera uygulaması yerleştiğinizde kullanımı oldukça kolaydır: En önemli seçenekler ana ekrandadır.

Ayarlar menüsü bol seçenek sunuyor. Burada, görüntülerin ve videoların çözünürlüğünü değiştirebilir, Sahne Optimize Edici’yi (AI) açabilir veya kapatabilir, Zamanlayıcı ayarlayabilir, HDR’yi kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Fotoğraf çekmediğinizde bile Samsung Galaxy Note 9 kamera ile eğlenebilirsiniz. Bixby Vision, kamerayı akıllı bir asistana dönüştürüyor. İşaretleri işaretleyin ve Bixby Vision sizin için yazıyı çevirecektir. Hatta iş yerlerini nerede tanıdığınızı anlatarak sokaklarda yol gösterebilir ve sizi yönlendirebilir. Buna ek olarak, Bixby Vision yemekleri tanıyabilir ve beslenme ayrıntılarını sunabilir veya ürünleri tanımlayabilir ve bunlar için alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

AR Emoji’yi başlatmak, gözlük ve şapka gibi dijital aksesuarları kullanarak kendinizin harika görüntülerini oluşturmanızı sağlar. Yüzünüzü bir hayvana da geçirebilirsiniz. Ek olarak, Galaxy Apps mağazasından indirebileceğiniz AR Emoji paketlerinin sonsuz bir listesi var.

Kamera uygulaması düzgün hileler ve sürprizlerle doludur. İlk başta biraz kafa karıştırıcı, ama bir kere öğrendikten sonra, başka hiçbir üretici bu kadar geniş bir özellik yelpazesi sunmuyor.

 • Kullanım kolaylığı: 9/10
 • Girişimcilik: 7/10
 • Özellikler: 10/10
 • Gelişmiş Ayarlar: 10/10

Puan: 9/10

 

Gün Işığı

 

Günışığı çekimleri, üst düzey bir kameralı telefonun üretebileceği kadar iyi. Tüm kameralar, doğrudan güneş ışığı altında parlıyor, detaylarda sadece birkaç fark var.

İlk görüntüde, Samsung Galaxy Note 9, ön taraftaki çiçeklerden arkadaki binaya kadar tüm çerçeveyi mükemmel bir şekilde ele aldı. Renkler canlı yeşil bitkiler, rengarenk çiçekler ve harika bir gökyüzü sergileyen iyi doymuştu. Detaylar güçlü gölgelerde kaybolabilir, ancak bu özel çekimi bozacak kadar az ışık alan alan yoktu. Yine de fotoğrafların geri kalanı hakkında aynı şey söylenemez.

Bu resimler hala harika olsa da, karanlıkta çok fazla ayrıntı kaybediyorlar. Bu, güçlü güneş ışığında bekleniyor, ancak aynı zamanda, varsayılan olarak otomatik olan (el ile açılıp kapatılabilir) telefonun HDR yetenekleri hakkında çok şey söylüyor. Bu fenomeni özellikle son resimde görebiliriz.

Genel olarak, tüm görüntüler çok iyi pozlanmış, net, renkli ve olumsuz hiçbir şey gerçekten kötü bir izlenim yaratmak için yeterince öne çıkıyor. Her şeyden önce bir Samsung amiral gemisi kamera!

Puan: 9/10

 

Renk

“Açılan” bir fotoğrafın belirli bir doygunluk seviyesine sahip olması gerekiyor. Bu hile o kadar çok doymuyor ki, renk pek de olmayan bir şeyle mücadele ediyor. Doğru dengeyi bulmak kolay değil, ancak Samsung’un Galaxy Note 9 ile en azından yakınlaştığını düşünüyoruz – en azından eskisinden daha yakın.

Duyduğumuz tek görüntü aşırı doymuştu dördüncü (çiçekler). Bu, büyük olasılıkla Samsung’un yeni Sahne Optimize Edici (AI desteği), çekim yaptığınızı tanıyabilir ve ayarları fotoğrafa daha iyi uyacak şekilde geliştirebilir. Bu genellikle diğer şeylerin yanı sıra kontrastı ve doygunluğu arttırmak anlamına gelir.

Diğer tüm çekimler, renkleri daha abartılı hale getirirken, görünümü doğal tutar. Tek endişem, kameranın iç mekandaki doğru beyaz dengesini yakalamada zor zamanlar geçirdiğini söyleyen ilk görüntünün daha sıcak tonudur. Ya o ya da tüm diğer renkler tarafından atıldı. Ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken bir yere bulaşmıştı. Bu resimde de fazladan yumuşatma oldu, bu da zum yaptığınızda ayrıntıyı kaybetti.

Gün ışığında görüldüğü gibi, otomatik olarak HDR ile bile dinamik aralık hala en iyisi değil. İkinci görüntünün arkasındaki bina, karanlıkta, üçüncü çekimdeki gölgeli alan gibi birçok ayrıntıyı kaybeder. Belki de Samsung’un akıllı sisteminin HDR’yi açma ihtiyacını tanıması için zıt ışıkların daha açık olması gerekiyor.

Her iki durumda da, renkler, harika donanım ve yazılım yardımları sayesinde genel olarak harika görünür. Ancak, bu geliştirmeler diğer departmanlarda ücret almaktadır.

Puan: 8.5 / 10

 

detay

 

Materyalden dokudaki küçük bahçelere kadar, piksel peeper hepsini görmek ister. Samsung’un genellikle oldukça cazip olduğunu, çoğunlukla yazılım geliştirmelerine odaklandıklarını gördüm. Telefonlarından gelen fotoğraflar genellikle renkli, iyi pozlanmış ve çoğu zaman göze çarpan bir gürültü yok. Ancak, bu post-processing seviyesi de bazı göze çarpan bazı kusurlar getirmeye mahkumdur.

Samsung Galaxy Note 9 bir istisna değil. Çok fazla ayrıntıya benzeyen kalıntıların kalıntıları var, bu da sensörün orijinal çekimler tek başına kaldığında muhtemelen yakalayabilmesi anlamına geliyor. Görüntüler size sadece doku ve gevreklik hissi veriyor, ama sadece uzaktan. Yakınlaştır ve tüm bu renk karışımları hislerini kaybeder.

Bu etkiyi görmek için, sadece ilk görüntünün duvarına, ikinci görüntünün heykeline, diğer çekimlerde ise yaprak ve ahşaba zum yapın. Yukarıda da belirtildiği gibi, bu resimler hala bir cam olmadan görüldüklerinde ayrıntı izlenimi veriyorlar.

Puan: 7,5 / 10

 

Portre modu

 

Dikey Modda, Samsung Galaxy Note 9, ön ve arka planda ne olduğunu yorumlamak için iki merceğini kullanarak, sığ alan derinliği olan gelişmiş merceklerde gördüğünüz bokeh etkisini yeniden yaratmaya çalışır. Yazılım daha sonra odakta bulunmaması gereken şeyleri yapay olarak bulanıklaştırmaya çalışacaktır.

Bu çok güzel bir etki, ancak eğitimli bir göz, sorunları kolayca bulabilir. Bazen telefon yanlış bir şekilde konuyu özetleyecektir, diğer zamanlarda ise bulanık olmayan kısımlar (ve tersi) olacaktır. Yine de, Samsung’un bu hakkı elde etme yeteneğiyle şaşırdığımı söylemek zorundayım.

İlk üç resim konuyu çok iyi çiziyor ve bulanıklaştırma çoğu kullanıcıyı mutlu edecek kadar doğal görünüyor. Üçüncü görüntünün, seviyelere göre bulanıklaşmayı nasıl gösterdiğini seviyorum. Ben odaktayım, tekne biraz bulanıklaşıyor, o zaman arka planda şehir bile bulanıklaşıyor.

Portre modunu cansız nesnelerle test etmeyi sevdiğimden beri, bu küçük scooterın doğru konu olduğunu düşündüm. Birkaç küçük özlü olsa da, Samsung’un burada yaptığı şeyden hoşlanıyorum. Bir kez daha bulanıklaştırma aşamalı olarak düzenlenmiştir. Bir nesnenin ötesinde, bulanıklaşan şey budur.

Genel olarak, Samsung Galaxy Note 9, Portre Modunu kullanmakta ve bokeh efektinin daha gerçekçi görünmesini sağlamakta oldukça ustadır. Elbette, düşük ışıklı örneklerden birkaçı beyaz dengesini kaçırdı ve daha yakından bakmak bazı hataları ortaya çıkaracak, ancak bokeh doğruluğu neredeyse noktalandı.

Puan: 9/10

HDR

üksek dinamik aralık, normalde farklı poz seviyelerinde çekilen çoklu fotoğrafların karıştırılmasıyla, birden fazla ışık seviyesine sahip bir çerçeveyi eşit olarak ortaya koyar. Sonuçta, azaltılmış vurgularla, gölgelerde artış ve eşit pozlama ile bir görüntü elde edilir.

Önceki fotoğraflar Samsung Galaxy Note 9’un dinamik kapsama alanında en iyi olmadığını kanıtladı. Otomatik olarak HDR’leri vardı, bu yüzden bu dört çekim için HDR’yi zorladım. Ne yazık ki, sonuçlar hala şaşırtıcı değildi, ancak telefon bazı durumlarda daha iyi performans gösterdi.

İlk ve üçüncü görüntüler beni şaşırtmadı. Gölgeler karanlık ve bu alanlarda detaylar kayboluyor. Çerçevenin karşısında pozlamayı bile denemek için bile yazılımın fazla bir işareti yoktur.

San Diego’nun hayvanat bahçesindeki aslan heykelinin fotoğrafını beğendim. Metalin içindeki dokuyu ve heykelin kafasındaki detayı görebiliyorsunuz – güneşin tam arkasında göz önünde bulundurulduğunda etkileyici. Aynı etki, arka plandaki yıldızımıza rağmen, palmiye ağaçlarında bol miktarda ayrıntı gösteren ikinci görüntüde de görülebilir. Gökyüzü ve binalar da eşit olarak açığa çıkar.

Samsung Galaxy Note 9, bazı görüntüler ile harika ama diğerleri ile korkunç yaptı. Neredeyse hiç de iyi bir şey olmayan bir kumar gibiydi.

Puan: 7/10

 

Düşük ışık

 

Telefon kameralarının gerçekten test edildiği düşük ışık koşullarında. Atıcının ISO’yu üst üste vurması, deklanşör hızını çok yavaş yapmadan (hareket bulanıklığı yaratacak şekilde) genişletmesi gerekir ve bu durumda açıklığı maksimum değerine kadar açın (f / 1.5). Düşük ışıktaki en yetenekli kamera mücadeleleri bile, bu yüzden akıllı telefonlar, sonuçlarını güçlendirmek için yazılımı kullanıyor.

Samsung Galaxy Note 9’un görüntülerinin çok az dijital sesi vardı, bu da muhtemelen yazılımla yumuşatıldıkları anlamına geliyor. Fotoğraflara zum yapın ve bunun kesinlikle böyle olduğunu göreceksiniz. Beton çok düzgün görünüyor, ahşap doku kaybetti ve taşlar da detaylarını kaybetti.

Tekne görüntüsü, doğru beyaz dengesini kaçırdı ve dinamik fotoğraf son fotoğrafta oldukça korkunçtu. Genel olarak, görüntüler oldukça iyi görünüyor ve kamera bu çekimleri iyi bir şekilde gösteren iyi bir iş çıkardı. Bu yerler cidden karanlıktı (özellikle ikinci fotoğraftaki nokta) ve Not 9’un yaptığı resimleri çok etkiledi.

Üstelik, bu bölümden şikayet ettiğimiz şeyler, sadece şeye yakından baktığımızda farkedilebilir – tabii ki beyaz dengesini koruyarak.

Puan: 8.5 / 10

Özçekim / Selfie

 

Beklediğiniz gibi, öne bakan kamera arkadaki kadar etkileyici değil. Yine de test dönemim boyunca oldukça iyi bir iş çıkardı. Beyaz dengesi her zaman noktasındaydı, bol miktarda detay vardı, renkler doğruydu ve görüntüler bol miktarda geveliydi. Güzelleştirmeden dolayı bazı ayrıntıları kaybedebilirsiniz, fakat pürüzsüz porselen derim daha da iyi görünür.

Puan: 8/10

Video

 

 

Samsung Galaxy Note 9’un video kayıt özellikleri oldukça etkileyici. Renkler canlı, beyaz dengesi mükemmel, her şey gevrek görünüyor ve hayalet ya da kekemenin belirtileri görmüyorum.

Bu kötü çocuk, çoğu akıllı telefon standartlarında etkileyici bir 4K 60fps’de çekim yapabilir. Bununla birlikte, bu ayarda çekim yapmak EIS’yi kaybetmek anlamına gelir, bu da görüntü dengelemesinin bu video örneğinde tam olarak neden en iyisi olmadığı anlamına gelir.

Adımlarımı ve hafif el titremeyi kesinlikle fark edebilirsiniz ama OIS, işleri nispeten dengeli tutmak için yeterlidir. Çözünürlüğü azaltmaya ve çerçevelemeye çalıştım ve video daha kararlı olsa da, fark çok belirgin değildi.

Ne olursa olsun, herhangi bir mod bazı çarpıcı videolar üretecektir. Bazı rakipler daha iyi bir stabilizasyona sahiptir, ancak bu yeterince iyidir. Samsung Galaxy Note 9, diğer tüm video kayıt faktörlerinde inanılmaz derecede başarılı.

Puan: 9.5 / 10

 

Sonuç

 

Genel puan: 8.5 / 10

Samsung Galaxy Note serisi, harika tasarım, benzersiz performans ve mükemmel kameralar için bir üne sahiptir. Not 9’un kamerası kesinlikle orada, ama Huawei P20 Pro ve diğer birkaç gibi hayvanları yenmek hala zor . Ne olursa olsun, genel bir 8,5 puan atlamak için hiçbir şey değildir.

Kamera neredeyse her zaman doğru beyaz dengesi ile iyi pozlanmış görüntüler üretebilir. Canlı renkler ve yüksek kontrast sayesinde görüntüler çok çarpıcı görünüyor. Kamera uygulaması, yüksek özellikli gözden geçirme skorlarımızdan birisine, çok sayıda özellik ve mod seçeneği sayesinde ulaştı. Aynı zamanda oldukça olağanüstü olan düşük ışık yeteneklerini de unutamayız.

Genel olarak, Samsung Galaxy Note 9, çok az sayıda downsides ile harika bir kamera sunuyor. Bunlar arasında kötü HDR var. Sensör bol miktarda ayrıntı yakalayabilse de (Gıda Modunda görüldüğü gibi), sıklıkla görüntülere atılan kapsamlı işlemlerle örtülür.

Özetle, Samsung Galaxy Note 9, en büyük rakiplerine rakip olan harika görüntüler yaratabilir. Kesinlikle arkadaşlarınızın çoğunu harika fotoğraflar ile etkileyeceksiniz. Deneyim muhtemelen kameranın downsides tarafından etkilenmeyecek olsa da, kesinlikle orada en iyi akıllı telefon kamera değil.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz