Spotify’a arka planda çalan videoların önüne geçecek özellik geldi!

/ 28 Mart 2019 / 362 / yorumsuz
Spotify’a arka planda çalan videoların önüne geçecek özellik geldi!

Ücretli abonelik sistemi bulunan ve müzik dinleme servisi olan Spotify, belli bir süredir çok fazla talep edinilen bir özelliği getirdi.

Yaklaşık her ay 200 milyondan fazla aktif kullanıcı kitlesine sahip olan müzik dinleme platformu Spotify, kısa bir süre önce düzenli olan 100 milyon abone barajını aylık açmış durumda. Bu abone ise ücretli olduğunu hatırlatalım. Geçtiğimiz haftalarda ise arayüzüne çok büyük kullanıcı dostu bir özelliği getirdi ve kullanıcıların rahatsız olduğu istenmeyen bir sorunun önüne geçilmiş olundu.

Canvas özelliğini aktif et!

Spotify’ın içerisinde yer alan müzik çaların başka uygulamalarda yer alan arka planda dönen videoların sıkıntı yaratmasının önüne geçecek yeni bir özelliği getirdi. Tabii ki her kullanıcının bu özelliği kullanmayacağı düşünüldüğü için platforma, Canvas adında yeni bir özellik getirilerek, video özelliğinin kapatılmasını size bırakıyor. Ayarlar’da yer alana Canvas seçeneği ile isterseniz bu durumu aktif edebilir veya kapatabilirsiniz.

Ayrıca Spotify, yeni özelliği Canvas hakkında çok az veri ve pil gücü kullandığını dile getirmiş olsa bile, ne kadar tüketim yaptığını zamanla öğreneceğiz. Canvas özelliğini aktif eden kullanıcılar örnek instagram’a girdiği zaman herhangi bir videoyu izlediği sırada arkaplan da o videonun sesi açılmayacak. Ancak canvas özelliği kapalı durumdaysa, video sesleri arkaplandan gelmeye devam edecek.

Spotify’ın getirmiş olduğu bu özellik şuan yeni olduğu için pek fazla kişinin deneyimi henüz yok. İlerleyen günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.