Twitter’dan nasıl video indirilir?

/ 10 Şubat 2019 / 1.944 / yorumsuz
Twitter’dan nasıl video indirilir?

 

Twitter’dan video indirme

Twitter, salt metin bir sosyal site olarak başlayan, video için bir platform olarak bilinmemektedir. Çoğu insan, videolara benzeyen animasyonlu gifler de dahil olmak üzere bugünlerde tweet’lere fotoğraf ekliyor. Twitter’daki videonun ana kaynağı elbette  Twitter, Twitter’ın 2013’ün başında başlattığı kısa video paylaşım sitesi Vine’dır.

Ancak, bir tweet‘teki hemen hemen herhangi bir online videoya bağlantı verebilirsiniz, işte bu videolar nasıl indirilir.

Twitter’dan nasıl video indirilir?

Bir tweet’te sevdiğiniz bir videoyu gördüğünüzde, doğrudan indiremezsiniz. Bu nedenle, önce videoyu, tweet’teki bağlantıya tıklayarak veya web tarayıcınızın geliştirici modunu kullanarak (genellikle F12’ye basarak erişilir) kaynağı görmek için videonun kaynağını belirleyin.

Videolar, YouTube, Vimeo, Vine ve yerel HTML 5 video oynatıcılar dahil olmak üzere birçok yolla gömülebilir.

Videoyu indirmenin yolu türüne bağlı olarak değişir.

Vine

Örneğin Vine’da ise, yalnızca Vine web sitesine tıklayın ve tarayıcınızdaki videoya sağ tıklayın ve Videoyu kaydet… (veya benzer bir seçeneği) seçin. Dosya daha sonra çoğu video oynatıcının oynayabileceği bir MP4 dosyası olarak sabit sürücünüzde saklanır.

Youtube

YouTube videolarını da indirmek kolaydır. Çok sayıda web sitesi, videonun bağlantısına yapıştırmanıza ve ardından videoyu çeşitli nitelik ve formatlarda indirmenize olanak tanır. Örnekler arasında savetube ve keepvid bulunmaktadır.

Aynı işi yapabilecek uygulamalar da var.

HTML5 – Webm videoları

Bunlar, videoyu işlemek ve bir indirme bağlantısı sunmak için bir web sitesi kullanamayacağınız için indirmek daha zor olabilir. Çeşitli uygulamalar tüm video akışlarını online olarak indirdiğini iddia ediyor, ancak çoğunun ücretsiz bir denemesi var.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz