VPN’siz ve Root’suz Google Play Store Ülke Değiştirme

/ 27 Nisan 2018 / 2.953 / yorumsuz
VPN’siz ve Root’suz Google Play Store Ülke Değiştirme

VPN’siz ve Root’suz Google Play Store Ülke Değiştirme

Google play store üzerinden uygulama indirmek isteyen kişilerin sıklıkla karşılaştıkları hatalardan biride “bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” sorunudur. Bu sorunla karşılaşan kişilerin tek çareleri ise Google Play Store ülke değiştirme işlemini yapmalarıdır. Ancak bu işlemi yapmak için çoğu zaman VPN ya da cihaza root atılması gerekmektedir.

VPN Uygulaması Olmadan Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sıklıkla “bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” sorunu ile karşılaşan kişiler genelde VPN uygulamaları indirerek ya da telefonlarına root atarak bu sorunu çözmeye çalışmaktadır. Ancak yeni yöntemlerle VPN uygulaması ya da root atılmadan da ülke değiştirme işleminin yapılması mümkündür. Bunun için;

  • Değişiklik yapmak istediğiniz cihazdan Google Play Store uygulamasını açın,
  • Sol menüde yer alan Hesap seçeneğine dokunun,
  • Ülke değiştirme hakkınız bulunuyorsa bu tuşa dokunduğunuz anda Google tarafından eklenen ülke ve profiller seçeneğini görüntülemeniz gerekir,
  • Ülke seçeneğine dokunarak istediğiniz bir ülkeyi seçin ve yenilenen ekranda karşınıza çıkan uyarı mesajına onay verin.
  • Bu mesaja onay vermeniz durumunda Google Play Store ülke değiştirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Ülke değiştirme için kullanabileceğiniz ülke ve profiller bölümü ne yazık ki her üyenin kullanımına açık değildir. Bu nedenle yapacağınız işlemler sonucunda bu ekranı göremezseniz yeniden VPN uygulamaları ile şansınızı denemeniz gerekiyor demektir.
  • Ülke değiştirme işlemini yapan kişilerin en az 365 gün boyunca yeniden ülke değiştirmelerine izin verilmemektedir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.