WhatsApp 2019 Yeni Özellikleri

/ 7 Ağustos 2018 / 2.620 / yorumsuz
WhatsApp 2019 Yeni Özellikleri

WhatsApp 2019 Yeni Özellikleri

Özellikle de son dönemde hızına zorlukla yetişilen WhatsApp yenilikleri büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Şirket her gün yeni bir özelliği deneme aşamasına alırken bu yeni özelliklerden bazıları oldukça dikkat çekiyor. WhatsApp Android Beta programı bu alanda en çok denemenin yapıldığı platform olarak öne çıkıyor. İşte WhatsApp 2019 yeni özellikleri arasında en çok konuşulan 5 tanesi;

  1. WhatsApp Sahte Haber Güncellemesi

Şu anda şirket tarafından denenen güvenlik özelliklerinden biri olan sahte haber güncellemesi sayesinde yönlendirilen mesajlar tespit edilecek. Gönderdiğiniz mesaj size gelen mesajın birebir aynısı ise bu durumda yolladığınız mesaj karşı tarafa orijinal mesajı gönderen kişi etiketlenerek iletilecek.

  1. İOS WhatsApp Bildirimleri Değişiyor

Apple tarafından geliştirilen işletim sistemi olan İOS işletim sisteminde WhatsApp bildirimleri tamamen değiştirilecek. Yapılacak olan güçlü eklenti desteği ile yeni bildirim uzantısı çok daha aktif bir kullanım imkânı sunacak. Görüntü ve GIF dosyalarına verilecek destek ile bu görüntüleri indirmeniz ve görüntülemeniz kolaylaştırılacak.

  1. WhatsApp İletilen Mesaj Etiketi Geliyor

Bir diğer çok konuşulan özellikte WhatsApp iletilen mesaj etiketi olarak öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcı güvenliği öne çıkıyor. Gönderilen mesajın spam olarak bildirilmesi ve ya da bir kişiyi tek bir dokunuşla engellemenin önü açılıyor.

  1. Sohbet Filtresi Sayesinde Aranılan Mesajlar Çok Daha Kolay Bir Şekilde Bulunacak

Aradıkları mesajları çok daha hızlı bir şekilde bulmak isteyen kişiler için WhatsApp sohbet filtresi özelliği kullanıma sunulacak. Arama filtresi için yeni bir simge gelirken okunmayan mesajlar ve gruplar ve sohbetler içinde arama filtresi gelecek.

  1. WhatsApp Medya Görünürlüğü Bölümü

Yapılacak olan değişikliklerle beraber WhatsApp platformuna medya görünürlüğü bölümü eklenmiş olacak. Bu özeliğin aktif olması ile beraber indirilen tüm WhatsApp medyası özel olarak WhatsApp dışındaki galeride de görüntülenebilecek ya da bu özellik etkisiz hale getirilecek.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.