Samsung Telefonlara Milli Klavye Geliyor!

/ 5 Ağustos 2018 / 1.180 / yorumsuz
Samsung Telefonlara Milli Klavye Geliyor!

Samsung Telefonlara Milli Klavye Geliyor!

Türk Telekom tarafından geliştirilen ve “milli klavye” sloganı ile tanıtımları yapılan Tambu hizmet alanını her geçen gün daha da fazla genişletmeye devam ediyor. Andorid ve İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen “Türkiye’nin yeni klavyesi” Tambu bundan sonra Samsung cep telefonlarında var sayılan klavye olarak hazır yüklü bir şekilde yerini alacak. Yani yeni Samsung cihaz alan kişilerin cep telefonlarında ve tabletlerinde klavye seçeneği Tambu yüklü olarak gelecek.

Tambu Varsayılan Klavye Olacak

Türk Telekom tarafından geliştirilen Tambu bundan sonra Türkiye’de satışa sunulan tüm Samsung cihazlarda varsayılan klavye olarak yüklenmiş olarak satışa sunulacak. Tambu’nun en büyük özelliği ise Türklere özel olarak pek çok görsele sahip olması. Örneğin Tambu içerisinde simit, nazar boncuğu, çay ve dantelli televizyon gibi sadece Türklere özgü pek çok eğlenceli içerik bulunuyor. Yine klavyenin araç çubuğu üzerinden konum paylaşımı yapabiliyor ya da bu araç çubuğu sayesinde atasözlerimizi çok daha kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Atasözlerini Paylaşmak Artık Çok Daha Kolay

Tambu klavye kullanıcıları atasözlerini çok daha kolay bir şekilde paylaşabiliyorlar. Çünkü tambu mesajlaşma platformu üzerinden arkadaşları ile sohbet eden kişilere dilediği atasözünü bularak paylaşma imkanı sunuyor. Yine sunulan F klavye özelliği ile çok kullanılan Türkçe karakterler özel sıralandığı için daha seri yazma fırsatı veriyor. Tambu klavyenin bir diğer öne çıkan özelliği de sesle Türkçe yazabilme özelliği oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz