WhatsApp Bildirimleri Titreşime Alma

/ 6 Mart 2019 / 674 / yorumsuz
WhatsApp Bildirimleri Titreşime Alma

WhatsApp kullanıcısıysanız ve gelen bildirimleri nasıl titreşime alacağınızı bilmiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Bu özelliği kullanıcılar direk telefonu titreşim moduna alarak yapıyor. Ancak bu sefer telefona gelen her bildirim titreşim olarak geliyor. Bu durum da sizi için sıkıcı bir hal alabilir. WhatsApp’ın kendine ait olan özelliği sayesinde gelen bildirimleri titreşime alabiliyorsunuz.

WhatsApp titreşim özelliği sayesinde telefona gelen bildirimleri zil sesi açık olsa bile titreşim üzerinden alabilirsiniz. Eğer gittiğiniz ortam müsait değilse telefonunuzu sessize alarak gelen bildirimleri almazsınız. WhatsApp titreşim özelliğini aktif ederek sadece WhatsApp üzerinden gelen bildirimleri titreşim olarak alırsınız. Eğer siz de bu özelliği aktif etmek istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp Bildirimleri Titreşime Alma

Android ve iOS cihazlar için bu özelliği nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğiz.

titreşime alma

Android WhatsApp Titreşime Alma

  • WhatsApp’a girin ve Ayarlar kısmına geçiş yapın.
  • Orada bulunan Bildirimler alanına tıklayın.
  • Titreşim seçeneğini seçin. Varsayılan butonuna tıklayın.
  • Bu işlemleri yaptığınız zaman android cihazınız için WhatsApp bildirimleri titreşime almış olursunuz. Telefonun modeline göre de Titreşim alanında istediğiniz butonu seçebilirsiniz.

iOS WhatsApp Titreşime Alma

  • iPhone cihazlarda bu özelliği kullanabilmek için, WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ayarlar alanına geçiş yapın.
  • Bildirimler kısmına tıklayın.
  • Uygulama içi Bildirimler butonuna tıklayın.
  • Sesler ve titreşim alanını seçin.

Bu işlemleri uyguladığınız zaman WhatsApp bildirimlerini titreşime almış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.