WhatsApp Çöktü Mü Aramaları Çoğaldı

/ 9 Ocak 2018 / 1.138 / yorumsuz
WhatsApp Çöktü Mü Aramaları Çoğaldı

WhatsApp Çöktü Mü Aramaları Çoğaldı

Hatırlanacağı üzere WhatsApp pek çok cihazda verdiği uygulama desteğini keseceğini açıklamıştı. Yılbaşı itibari ile beraber bu kararın hayata geçirilmesi ile beraber ne yazık ki pek çok kişi anlık mesajlaşma uygulamasını kullanamamaya başladı. Hesabına giriş yapamayan ve uygulamayı kullanamayan pek çok kişi ise internetten “WhatsApp çöktü mü?” aramalarına başladı.

Bu Cihazları Kullanıyorsanız WhatsApp Kullanamayacak?

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yılbaşı itibari ile artık bazı cihazlara yönelik desteğini kaldıracağını açıklamıştı. Bu nedenle aşağıdaki listede yer alan cihazları kullanıyorsanız bu cihazlarda WhatsApp hesabınızı artık açamıyor olabilirsiniz. WhatsApp tarafından desteklenmeyecek cihazlar arasında Nokia tarafından üretilen Nokia Symbian S60 Nokia S40 modelleri de bulunuyor. Ancak bazı kaynaklara göre WhatsApp Nokia S40 modeli için 31 Aralık 2018 tarihine kadar hizmet desteğine devam etme kararı almış durumda. Bu iki cihaza ek olarak Android 2.1 işletim sistemi, Android 2.2 işletim sistemi, Windows Phone 7.+1  ve iPhone 3GS (iOS 6) cihazları ve işletim sistemlerine de artık destek vermeyecek.

WhatsApp Hesabımı Nasıl Kullanabilirim?

Bu cihazlara sahipseniz ya da bu işletim sistemlerini kullanan cihazları tercih ediyorsanız WhatsApp uygulamasını kullanmak için ya bir üst işletim sistemine geçmeniz gerekiyor ya da cihaz değiştirmeniz. Zaten WhatsApp tarafından yapılan resmi açıklama da uygulamanın kullanılmaya devam edilebilmesi için bunların yapılması isteniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz