WhatsApp Grup Görüşmeleri İçin Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor

/ 5 Haziran 2018 / 920 / yorumsuz
WhatsApp Grup Görüşmeleri İçin Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor

WhatsApp Grup Görüşmeleri İçin Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında tartışmasız bir numara olan WhatsApp sürekli yeni özellikler getirerek kendisini geliştirmeye devam ediyor. Gruplara yönelik özellikleri de geliştiren uygulama grup görüşmeleri için sesli ve görüntülü görüşme özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

İOS Cihazlarda Beta Sürümü Yayında

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre WhatsApp grup görüşmesi sesli arama ve görüntülü görüşme özelliği şu anda iPhone telefonu tercih eden bazı kullanıcılar tarafından denenmeye başlandı. Uygulamanın sunduğu yeni özellik üzerinde çalışmalarını sürdüren WhatsApp kısa süre sonra aynı özelliği Android cihazlar içinde kullanıma sunacak.

Grup Sesli Arama Özelliği Kullanımda

iPhone cihazlar için yayımlanan 2.18.60 sürümü ile WhatsApp grup sesli arama özelliğini kullanıma sundu. Güncellemeyi indiren kişiler bu özelliği kullanabiliyor. Yapılan açıklamaya göre şu anda yeni özellik henüz Türk kullanıcılara sunulmuş değil.

İnternetten yayımlanan videoya göre yeni sürümü indiren WhatsApp kullanıcıları sesli aramanın yanı sıra grup görüntülü görüşme özelliğini de kullandıkları görülüyor. Video görüşme olarak kullanılan bu yeni özelliğin Türk kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Android telefonlarda en son indirime sunulan 2.18.160 beta sürümü yayımlanmıştı. Tümünü seç özelliğinin eklendiği yeni sürümde okumadığınız ancak okunmuş olarak görmek istediklerinizin mesajların tümünü tek bir dokunuşla toplu olarak seçmenize olanak sağlanacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.