Gmail Yeni Spam Mailleri Engelleme

/ 22 Haziran 2018 / 851 / yorumsuz
Gmail Yeni Spam Mailleri Engelleme

Gmail’de Yeni Dönem

Gün içerisinde hepimizin telefonuna onlarca, yüzlerce gerekli veya gereksiz mail akışının olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bu mailler arasında gereksiz olan, kötü yazılım içeren, tamamen reklam amaçlı olan pek çok içeriğin barındığını ve bu konunun aslında telefonun hafızasını ve şarj durumunu da yakından ilgilendirdiğini de belirtmek gerekiyor. Hemen hemen bütün mailleri gün içerisinde takip etmemiz ve bunlara cevap vermemiz de oldukça zor bir konumda yer alıyor.

Spam Mailleri Engelleyebilirsiniz

Nitekim spam mailleri engellemek ve telefona bildirim olarak gelmemesini sağlamak Gmail’in son güncellemesi ile artık mümkün bir seviyede yer alıyor. Yapacağınız ayar değişiklikleri ile beraber bu mailler size bildirim olarak gelmek yerine direkt olarak telefonun spam bölümünde yerini almış oluyor. Peki bunun için yapmanız gerekenler nelerdir? Öncelikle iOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar için bu özelliğin 3 gün içerisinde herkese ekleneceğinin altını çizelim.

Bildirimler Nasıl Ayarlanır?

Gmail ayarları sekmesine girdiğiniz zaman burada yer alan bildirimler seçeneği size bu konuda en önemli bilgiyi sunuyor. Burada yapacağınız ‘sadece yüksek öncelik’ tercihi sizi gün içerisinde gereksiz mailler ile uğraştırmayacak. Telefona bildirim gelmemesi sebebi ile de hem şarj ömrünü uzatacak hem de telefonun kullanım süresini bir kademe daha düşürmüş olacak. App Store üzerinden Gmail’in son güncellemesini aldığınızdan emin olduktan sonra yukarıda yazılan işlemleri sırası ile yaparak sorunsuz bir Gmail hesabına sahip olabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.