WhatsApp iPad’de Çalışır mı?

/ 28 Eylül 2019 / 1.262 / yorumsuz
WhatsApp iPad’de Çalışır mı?

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp birçok kişi tarafından kullanılıyor. Günlük hayatımızda işlerimizi bile WhatsApp uygulaması sayesinde halledebiliyoruz. Uzakta olan özlediğimiz kişilerle görüntülü konuşarak özlem gideriyoruz ve aile grupları ile keyifli anlara şahitlik ediyoruz. Gün geçtikçe daha da çok Whatsapp kullanıcısı katılıyor. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünya çapında milyarlarca insan bu uygulamayı tercih ediyor. Bu yazımızda da WhatsApp uygulaması iPad’de çalışır mı sorusuna cevap vereceğiz.

iPad cihazlar iOS işletim sistemine sahiptir ve içerisinde WhatsApp uygulaması yer almamaktadır. Eğer WhatsApp uygulamasını kullanmak istiyorsanız WhatsApp Web teknolojisini kullanmanız gerekecektir. WhatsApp uygulamanızı bilgisayarınıza, tabletinize bağlamak için WhatsApp Web teknolojisi geliştirildi. WhatsApp Web uygulaması sayesinde telefonda olan mesajlarınızı tabletinize, bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz. iPad tablet kullanıyorsanız ve WhatsApp konuşmalarını aktarmak istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp uygulamasını iPad üzerinden çalıştırmak istiyorsanız tabletinizi açın ve arama motoruna WhatsApp Web yazın. Daha sonra ilk linke tıklayın ve karşınıza bir kod okuyucu gelecektir. Kod okuma sayesinde WhatsApp’ta yer alan mesajları aktarabileceksiniz. Telefonunuzda sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın. Ayarlar alanına geçeceksiniz ve daha sonra WhatsApp Web seçeneğini işaretleyin. Çıkan kodu iPad’e okutun. Bu adımlar sayesinde WhatsApp mesajlarınızı iPad’e taşımız olursunuz. Bu sistemi kullanmak için sürekli giriş çıkış yapmanıza gerek yoktur. Bir süreden sonra sistem otomatik olarak kabul edecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz