WhatsApp link nedir? WhatsApp link nasıl oluşturulur?

/ 26 Nisan 2019 / 706 / yorumsuz
WhatsApp link nedir? WhatsApp link nasıl oluşturulur?

Bugün sizler için WhatsApp link oluşturma hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Peki WhatsApp link nasıl oluşturulur? 

İlk olarak WhatsApp link nedir bunu bilmemiz gerekiyor. Bunun için sizlere WhatsApp link hakkında gerekli olan bilgiyi hemen verelim.

WhatsApp link nedir?

WhatsApp link gruplar için davet etme amacıyla oluşturulan ve grubun yöneticisinin oluşturmuş olduğu bir davet linkidir. Bu linkleri arkadaşlarınıza veya sosyal medyada paylaşarak gruplarınıza kişilerin gelmesini sağlayabilirsiniz. WhatsApp link işlemine ise grup davet bağlantısı adı verilmiştir.

WhatsApp link oluşturma

Yöneticisi olduğunuz gruba katılım sağlanılması için bir link oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem ise çok basittir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Yöneticisi olduğunuz grubun bilgilerine dokunun
  • + katılımcı ekle kısmına dokunun
  • Grubu davet et bağlantısına dokunun

Bu adımlardan sonra aşağıdaki kısımda bağlantı adresini almanız gerekiyor. Bunun için ise;

  • Bağlantıyı paylaş menüsüne
  • Bağlantıyı kopyala kısmına
  • QR kodu al kısmına
  • Veya linki devre dışı bırak iptal et

seçeneklerini kullanarak işleminizi oluşturabilirsiniz. Biz direk bağlantıyı kopyala kısmına dokunduk. Sizde öyle yapın.

Kopyalamış olduğunuz linki arkadaşlarınıza veya paylaşmak istediğiniz platformda bir kenara bırakın veya paylaşın. Bu linke tıklayanlar direk gruba davet edilmiş sayılacak ve eklenecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.