WhatsApp Mesaj Bekleniyor Bu Biraz Zaman Alabilir

/ 3 Mayıs 2018 / 2.650 / yorumsuz
WhatsApp Mesaj Bekleniyor Bu Biraz Zaman Alabilir

WhatsApp Mesaj Bekleniyor Bu Biraz Zaman Alabilir

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaların başında yer alan WhatsApp zaman zaman kullanıcıların yaşadıkları sorunlarla da gündeme geliyor. Bunlardan biride “WhatsApp mesaj bekleniyor bu biraz zaman alabilir” hata mesajı olarak öne çıkıyor. Peki, bu sorun nasıl çözülür?

Bu Sorun Neden Ortaya Çıkar?

Bazen gelen WhatsApp bildirimi ile mesajı okumak için açtığınız anda karşı taraftan gelen mesaj yerine “WhatsApp mesaj bekleniyor, bu biraz zaman alabilir” bildirimi ekranda görüntülenir. Bu aslında bir hata mesajı değildir ve anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a getirilen uçtan uca şifreleme özelliğinin bir getirisidir. Ekranda görüntülenen bu ileti size mesaj gönderen kişinin telefonunun o anda çevrimiçi olmadığı anlamına gelmektedir. Karşı taraf çevrimiçi olmadığı için iletisi şifrelenememekte, bu da sizin iletiyi görmenizi engellemektedir.

Mesajı Okumak İçin Karşı Tarafın İnternete Bağlanmasını Bekleyin

Eğer telefonunuzda böyle bir sorun yaşarsanız cep telefonunuzu açıp kapatmayı denemeniz hiçbir işe yaramayacaktır. Bunun yerine karşı tarafın yani size okunmayan WhatsApp mesajını gönderen kişinin internet bağlantısı olup olmadığını kontrol etmesini isteyin. Onun da WhatsApp üzerinden online olmasını sağlayın ve birkaç dakika içerisinde mesajın okunduğunu kendi gözlerinizle görün. Yine kendi cihazınız da mesajların alınmasını sağlayacak kadar yeterli boş alan bulunup bulunmadığını kontrol edin. Buna ek olarak uygulamaların düzenli çalışmasını sağlamak adına ön bellek temizleme işlemini de yapmayı ihmale etmeyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.