WhatsApp Web Kullanmayı Biliyor musunuz?

/ 21 Kasım 2017 / 913 / yorumsuz
WhatsApp Web Kullanmayı Biliyor musunuz?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

En popüler iletişim ağı WhatsApp’ın web uygulaması da yoğun ilgi görüyor. WhatsApp Web, mevcut WhatsApp hesabının bilgisayar tabanlı uzantısı oluyor.

WhatsApp Web’in Kullanılabildiği Telefonlar

WhatsApp’a gelen tüm mesajların senkronize bir şekilde bilgisayarda da ilerlediği WhatsApp Web uygulaması; Windows Phone 8.0 ve 8.1, Android, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry 10 ve iPhone 8.1+ cihazlarda kullanılabiliyor.

WhatsApp Web Kullanmak İçin Gerekenler

WhatsApp Web’i kullanabilmek için öncelikle telefonda mutlaka WhatsApp uygulamasının yer alması gerekiyor. Bilgisayar ve telefonda güçlü bir internet desteği de olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. WhatsApp Web’i bilgisayarda rahatça kullanabilmek için Chrome, Firefox, Safari, Opera ve Edge’nin son sürümlerinden birinin yüklü olması gerekiyor.

WhatsApp Web’i kullanmaya başlarken bilgisayardan web.whatsapp.com adresine gidilmesi gerekiyor. Daha sonra telefondan;

Android’de Sohbetler/Menü/ WhatsApp Web
Nokia S60 ve Windows Phone’da Menü/ WhatsApp Web
BlackBerry’de Sohbetler /Menü / WhatsApp Web
Nokia S40’da ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekerek WhatsApp Web
İphone ‘da Ayarlar / WhatsApp Web

BlackBerry 10 Ekranı yukarıdan aşağıya çekerek WhatsApp Web’e ulaşmak gerekiyor. Daha sonra bilgisayarın ekranında bulunan QR kodunu telefondaki WhatsApp’ta taratmak gerekiyor.

WhatsApp Web ile Neler Yapılır?

WhatsApp Web ile mesaj yazabilme, emoji ve gif gönderme, kişi bilgilerine göz atabilmek, WhatApp bilgilerini masaüstü uyarıları şeklinde alabilme, fotoğraf; video ve sesleri rahat bir şekilde oynatabilme, web kamerasını oynatabilme, fotoğraf paylaşabilme ve ses kaydetme gibi birçok özellik kullanılabiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.