WhatsApp Yedek Geri Yükleme

/ 8 Mart 2019 / 1.057 / yorumsuz
WhatsApp Yedek Geri Yükleme

Bugün sizlere WhatsApp yedeğinin nasıl geri yükleneceğini anlatacağız. Yeni telefon aldığınızda yada telefonlarınıza format attığınızda, baştan kurmanız gereken WhatsApp uygulamasına sohbet geçmişini kurmak için bir yedek almanız gerekiyor. Bu yedeği geri yükleme sırasında sorun yaşabileceğiniz için size bir rehber olmak istiyoruz. İşte WhatsApp yedeği geri yükleme işlemi ve detayları..

WhatsApp sohbet yedeği geri yükleme için kullandığınız telefonlarda farklı işlemler uygulanır. Bu sorun benim başıma çok fazla geldiği için sizlere yaşadığım sorunları ve çözümlerini anlatıyorum. Şuan iPhone 6 kullanıcısıyım ve telefonu garantiye gönderdim. Ancak sohbet yedeğimi iPhone 5s model telefonuma yüklemek için kartımı taktım ve WhatsApp uygulamasını indirip kurdum. Şifre ve doğrulama ekranı geldi ve karşıma daha önceden sohbet yedeğiniz var geri yüklemek ister misiniz? Sorusu geldi. Bende evet yükle dedim ve yükledi.

Sürüm Farkı Çok Önemli

Kısacası yeni telefonunuza WhatsApp kurarken, Android ve iOS sistemlerinde Gmail veya iCloud hesabınız aynıysa yedek yüklemek için soracaktır.

Ancak telefon sürümleriniz farklı ise yedek otomatik olarak yüklenmiyor. Kısacası iPhone 7 Plus bir telefonunuz var diyelim iOS 12 sürümünü kullanıyor. Siz gidip iPhone 4S bir telefon aldınız iOS 7 kullanıyor şuan, WhatsApp kurulumu yaptığınızda yedekler maalesef geri yüklenmeyecektir. Yedek yükleme işleminde sürümler aynı olması gerekiyor. iOS 12’se 12 olacak. Düşük olmamalıdır. Yani şimdi iOS 11’seniz yeni telefon iOS 11 veya iOS 12 gibi üst olacaktır. Düşük olursa sıkıntı.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.