WhatsApp Yeni Bir Değişikliğe Hazırlanıyor

/ 2 Kasım 2017 / 3.347 / yorumsuz
WhatsApp Yeni Bir Değişikliğe Hazırlanıyor

WhatsApp Yeni Bir Değişikliğe Hazırlanıyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu başarısını sürdürmek adına sürekli olarak kendisini yenilemeye devam ediyor. Kullanıcılarını memnun etmek adına kendisini geliştirmeyi sürdüren uygulama kendi emoji tasarımlarını kullanacağını duyurdu.

WhatsApp Kendi Emoji Tasarımını Kullanacak

Metin mesajı yazmayı tercih eden kişilerin duygularını kolay bir şekilde ifade etmek için kullandıkları emojiler büyük bir çılgınlığa dönüşmüş durumda. Mesajlaşma platformlarının vazgeçilmezi konumunda olan emojilerin gördüğü ilgi üzerine sinema filmi dahi çekilmişti. Emojipedia yapmış olduğu açıklamada WhatsApp uygulamasının artık kendi emoji karakterlerini kullanacağını duyurdu. İOS cihazlar ile kıyaslandığında aslında WhatsApp emojileri ile bu cihazlarda kullanılan emojilerin birbirlerine çok benzediği açıkça görülüyor.

Emojiler Birbirine Çok Benziyor

Apple tarafından kullanılan emoji karakterleri ile WhatsApp tarafından kullanıma sunulan emoji karakterleri kıyaslandığında son derece küçük farklılıkların olduğu görülüyor. Aslında karakterler birebir aynı ama aralarında çok minimal farklılıklar bulunuyor. Bu da WhatsApp’ın kopyacılıkla suçlanmasına neden oluyor. Hatırlanacağı üzere daha öncede Messenger kendi emoji setini kullanıcıların beğenisine sunmuş ancak daha sonra bu uygulamadan vazgeçtiğini duyurmuştu. Messenger bunun nedeni olarak insanların duyguların ifade edebileceği yepyeni bir platform geliştirmek amacını taşımalarını göstermiş ve bu yönde çalışmalara başladığını göstermişti. Gözler şimdi WhatsApp uygulamasına çevirdi ve getirilen yeniliğin ne kadar beğenileceği büyük bir merak konusu oldu. İlerleyen günler bu sorununu yanıtını verecek gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz