Bitcoin Ne Kadar Güvenilir?

/ 3 Kasım 2017 / 1.882 / yorumsuz
Bitcoin Ne Kadar Güvenilir?

Bitcoin Güvenilir Mi, Nereden Alınır?

Sanal dünyanın yeni yıldızı olan Bitcoin sağladığı getiri sayesinde yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başarıyor. İlk olarak bundan 10 yıl kadar önce Satoshi Nakamato tarafından üretilen Bitcoin sanal para birimidir. İlk çıktığında başarılı olması imkânsız gibi görünse de şu anda değeri 4 bin dolar sınırını aşarak her geçen gün yeni bir rekor kırmayı sürdürüyor. Peki, Türkiye’de bitcoin nasıl alınır ve bitcoin yasal mı?

Türkiye’de Bitcoin Yasal Mı, Bitcoin Nasıl Alınır, 

Bitcoin’in yasal olup olmadığı konusunda çok sayıda tartışma ve büyük belirsizlikler bulunuyor. Bazı ülkeler yasal olarak ülke sınırları içerisinde Bitcoin kullanımını yasaklarken Türkiye içinde ise ne yazık ki büyük belirsizlikler bulunuyor. Çünkü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Sermaye Piyasası Kurumu henüz Bitcoin para birimini elektronik para olarak kabul etmiyor.  Bu nedenle de resmi olarak kabul edilmeyen bir para biriminin resmi denetimi diye de bir durum söz konusu olmuyor. Yani Bitcoin tanınmadığı için yasa dışı olarak ta kabul edilmiyor ancak tüketicilerin bitcoin almaları durumunda tüm riski kendilerinin üstlenmesi gerekiyor.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Türkiye’de bitcoin satın almak isteyen kişilerin belirli aracı siteler üzerinden alımda bulunmaları gerekiyor. Bu siteler arasında karar verirken güvenirlik en önemli önceliğiniz olmalı ve sosyal medyada araştırma yapılmadan alımda bulunulmaması büyük önem taşıyor. Bitcoin satın almak için ilk olarak Bitcoin cüzdanı olarak bilinen sanal bir cüzdan oluşturmanız isteniyor ve ardından da bitcoin alabiliyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz